Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Development biology - Биология развития - Біологія розвитку

Development biology
Биология развития
Біологія розвитку

 
БИОЛОГИЯ РАЗВИТИЯ (син. онтогенетика) — биологическая наука, изучающая закономерности индивидуального развития организмов.

БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ (гр.bios - життя, logos - наука) — розділ біології, який вивчає причинні механізми і рушійні сили індивідуального розвитку (онтогенезу) тварин і рослин. Біологія розвитку відносно молода синтетична міждисциплінарна наука, яка виникла протягом останніх сорока років ХХ ст. Біологія розвитку - спадкоємиця експериментального напрямку в ембріології, яке виникло раніше - механіки розвитку. Біологія розвитку сформувалась до середини ХХ ст. на основі ембріології, на її стику з цитологією, генетикою, фізіологією і молекулярною біологією. Успіхи, досягнуті цими науками, уможливили об'єднання різних підходів і методів у вирішенні таких фундаментальних проблем, як способи реалізації генетичної інформації в індивідуальному розвитку, молекулярно-генетичні основи диференціації клітин, тканин та органів, механізми клітинних взаємодій і регуляторних процесів, які забезпечують цілісність організму, що розвивається, молекулярні механізми нормального і пухлинного процесу та інш. Досягнення біології розвитку відкривають великі перспективи для практики (управління розвитком тварин і рослин, регуляція статі, регуляція чисельності тварин тощо).
Ф. Гілберт Скотт (1983) - автор фундаментальної праці "Біологія розвитку", перекладеною російською мовою у 1993-1995 рр. відмічає, що це наука про становлення, а не про існування, і обмежується вивченням біологічних об'єктів тільки в зародковому стані, не торкаючись вивчення дорослих особин. Автор наголошує на значному внеску в становлення сучасної біології розвитку як науки російських вчених, починаючи з К. Бера і О. О. Ковалевського і вчених 20-х років нашого століття О. М. Сєвєрцова, Ю. А. Філіпченко, І. І. Шмальгаузена, Д. П. Філатова, які заклали підвалини вивчення причинних механізмів індивідуального розвитку.

DEVELOPMENTAL BIOLOGY — the study of life processes occurring during growth and maturation.
Developmental biology is the study of the process by which organisms grow and develop. Modern developmental biology studies the genetic control of cell growth, differentiation and "morphogenesis", which is the process that gives rise to tissues, organs and anatomy.
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100