Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Schmidt's classification - Шмидта классификация - Шмідтова класифікація

Schmidt's classification
Шмидта классификация
Шмідтова класифікація

 
ШМІДТОВА КЛАСИФІКАЦІЯ періодів ембріонального розвитку (1954, 1964, 1968) - згідно класифікації розрізняють не два, а три періоди ембріонального розвитку:
  • зародковий,
  • передплодовий і
  • плодовий.
У зародковому періоді із заплідненого яйця виникає організм, який має примітивні закладки різних систем і органів.
У передплодовому періоді відбувається інтенсивне анатомічне формування органів, що виникають у зародковому періоді, а також виникають нові закладки - диференціюється шлунок і м'язова тканина, закладка кишечника розчленовується на відділи, формується осьовий і периферійний скелет. У другій половині передплодового періоду виникають центри скостеніння в хрящових закладках скелета, формуються частини обличчя, утворюється шия, розвивається кровоносна система і органи чуття, ускладнюється будова головного мозку, диференціюється печінка і підшлункова залоза, закладки яких виникли в зародковому періоді; формуються ранні закладки молочних залоз, утворюється фізіологічна пупкова грижа. До кінця передплодового періоду відбувається диференціювання статевих залоз і стать зародка можна розрізнити морфологічно. Передплодовий період охоплює час від середини 2-го до середини 3-го місяця ембріогенезу (тобто з 46 до 76 доби).
У плодовому періоді відбувається морфологічна і функціональна диференціація тканинних структур важливих систем і органів. Дозрівання цих структур робить новонародженого життєздатним. Вперше в процесі філогенезу поділ зародкового розвитку на три періоди можливий у наземних хребетних - рептилій. Їх предки, земноводні, мали два періоди: зародковий і вільний личинковий, слід за яким наступав метаморфоз

PERIODS OF PRENATAL ONTOGENESIS
  1. initial (preembryonic) period — 1-7 day — from the fertilization to the formation of the conceptus (from zygote to blastula);
  2. embryonic period — 8-56 day (gastrulation and primary histogenesis);
  3. fetal period — 9-38 weeks (difinitive histogenesis, organogenesis, birth).
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100