Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
http://loverating.ru/ подскажите сайт знакомств.
Cytoplasm - Цитоплазма - Цитоплазма

Cytoplasm
Цитоплазма
Цитоплазма

 
CYTOPLASM G. kytos = hollow vessel (cell) + plasma = a formed substance; main component of cell other than nucleus & plasma membrane.
Cytoplasm — the protoplasm of a cell exclusive of that of the nucleus (nucleoplasm).

ЦИТОПЛАЗМА (гр. kytos - клітина, plasma - виліплене, оформлене) — обов'язкова частина клітини між плазматичною мембраною і ядром; високовпорядкована багатофазна колоїдна система - гіалоплазма з розташованими в ній органелами та включеннями.

Для цитоплазми характерним є постійний рух її колоїдних часточок та інших компонентів.
Цитоплазма пронизана мікротрубочками, мікрофіламентами і філаментами, полімеризація і розпад яких забезпечують зворотні переходи ділянок цитоплазми з золя в гель.
Сукупність філаментів і мікротрубочок у цитоплазмі еукаріотичних клітин складає цитоскелет, що формує опорно-руховий апарат клітини, з яким пов'язані зміни форми клітини і переміщення внутрішньоклітинних структур. У цитоплазмі здійснюються всі процеси клітинного метаболізма, окрім синтезу нуклеїнових кислот, який відбувається в ядрі. Крізь плазматичну мембрану відбувається обмін речовин між цитоплазмою і навколишнім середовищем, крізь ядерну оболонку - ядерно-цитоплазматичний обмін.
Під контролем ядра цитоплазма здатна до росту і відновлення, при частковому видаленні вона повністю регенерує. Цитоплазма, як правило, не здатна до довгого автономного існування - в без'ядерних клітинах вона дегенерує.
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100