Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Heterochromatin - Гетерохроматин - Гетерохроматин

Heterochromatin
Гетерохроматин
Гетерохроматин

 
ГЕТЕРОХРОМАТИН (heterochromatinum; гетеро- + хроматин) — сильно спирализованные участки хромосом или отдельные хромосомы, характеризующиеся более интенсивным окрашиванием; гетерохроматин склонен к конъюгации и в нем отсутствуют гены с четким фенотипическим эффектом.

HETEROCHROMATIN — highly compact form of transcriptionally inactive chromatin.

ГЕТЕРОХРОМАТИН (лат. heterochromatinum, гр.heteros - інший, chroma, chromatos - забарвлення) (Heitz E., 1929) - ділянки хромосом, що знаходяться в конденсованому стані під час інтерфази клітини. Це функціонально неактивний хроматин, який добре забарвлюється (саме він виявляється на гістологічному мікропрепараті при забарвленні основними барвниками - явище базофілії). Гетерохроматин поділяється на структурний (це ділянки хромосом, що постійно конденсовані) та факультативний (може декондесуватися і переходити в еухроматин).
 
ГЕТЕРОХРОМОСОМА (гр. soma - тіло; син.: гетеросома) (Montgomery T. H., 1904) - спочатку гетерохромосомами називали всі хромосоми, які за поведінкою, формою або розмірами відрізнялись від автосом. У сучасній літературі замість гетерохромосоми частіше застосовують термін "Статеві хромосоми". Гетерохромосоми відрізняються від автосом за ступенем конденсації (гетеропікноз, випадіння або затримка телофазного розпушення, передчасна профазна конденсація) і за особливостями їх орієнтації та руху у веретені (гетерокінез).

Англійська дослідниця М. Лайон встановила, що одна з Х-хромосом у соматичних клітинах жіночого організму підлягає гетерохроматинізації на початкових стадіях ембріогенезу (під час дроблення) і не функціонує. Це Фельген-позитивне тільце, яке розміщене на оболонці ядра або вільно в каріоплазмі, отримало назву статевий хроматин або тільце Барра (Barr M. L., Bertram E. G., 1949). Процес переходу Х-хромосоми в стан гетерохроматину на честь М.Лайон назвали лайонізацією. Статевий хроматин виявляється в багатьох видів тварин - птахів, гризунів, приматів, людини. Статева диференціація хроматину властива різним тканинам. Разом з тим, у дрозофіли статевий хроматин виявляється в клітинах обох статей.
 
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100