Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Deviation - Девиация - Девіація

Deviation
Девиация
Девіація

 
ДЕВИАЦИЯ (франц. deviation, от лат. deviare сбиваться с пути) в генетике — вызванное мутациями изменение процессов онтогенеза в одном из альтернативных направлений.

ДЕВІАЦІЯ (лат. deviatio - відхилення, de - від, via - шлях) - різновид філембріогенезу, при якому зміни в розвитку органа відбуваються на середніх стадіях його формування і призводять до відхилень у будові цілого органа в дорослому організмі (порівняти з "архелаксис", "анаболія"). Термін запропоновано Ф. Мюллером (1864). За умов еволюції шляхом девіації рекапітуляція можлива лише на стадіях онтогенезу, попередніх від зміненої. Згідно даних О. М. Севєрцова, шляхом девіації в наземних хребетних здійснились еволюційні перетворення рудиментарної зябрової щілини між щелепною і під'язиковою вісцеральними дугами в порожнину середнього вуха. Складні кутні зуби ссавців, виходячи з характеру їх морфогенезу, виникли також шляхом девіації.
(Див. філембріогенез)

A DEVIATION is a difference or the (real or metaphorical) route followed by a different choice.

 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100