Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Differentiation - Дифференциация - Диференціація

Differentiation
Дифференциация
Диференціація

 
ДИФФЕРЕНЦИРОВКА КЛЕТОК и тканей (лат. differentia различие) -- возникновение различий между однородными клетками и тканями, их изменение в ходе онтогенеза, приводящее к специализации.

DIFFERENTIATION
1. embryological process by which different tissues and organs arise in ontogeny;
2. histological process of distinguishing different tissual components.

ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ (лат.differentia - різниця, відмінність). Розрізняють:
  • Диференціація філогенетична - розмежування в процесі еволюції єдиної групи організмів на дві або декілька (див. Дивергенція).
  • Диференціація онтогенетична (диференціювання) - виникає в організмі (або його окремій ділянці) в процесі розвитку морфологічних і функціональних відмінностей.
Під диференціацією клітин розуміють розвиток клітин, що проявляється в їх змінах з раніше однорідних (індиферентних) структур до неоднорідних з різною спеціалізацією. Диференціація клітин відбувається в період інтерфази і являє собою підсумок реалізації за даних умов генетичної інформації, що виходить від ДНК клітинного ядра. Біохімічно диференціація проявляється синтезом специфічних білків. У морфологічному відношенні це пов'язанe з появою в клітині, що розвивається, спеціальних органел (напр., міофібрил, нейрофібрил, тонофібрил, війок тощо).
Клітинна диференціація прослідковується на всіх етапах онтогенезу: доембріонального, ембріонального і тканинного.
За диференціацією клітини детермінуються, тобто набувають тканинної специфічності. При цьому вони втрачають здатність перетворюватися на клітини іншого тканинного типу, тому що вузька спеціалізація клітин у процесі їх диференціації завжди супроводжується втратою їх потенцій до виконання інших функцій.
Питаннями теорії диференціації клітин займався Th. Boveri (1904).
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100