Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Estral cycle - Эстральный цикл - Естральний цикл

Estral cycle
Эстральный цикл
Естральний цикл

 
ЕСТРАЛЬНИЙ ЦИКЛ (лат. oestrus, estrus - тічка) - періодичні зміни в піхві статевозрілих самок ссавців (за винятком приматів), які відповідають циклічним процесам в яєчниках, яйцепроводах і матці. Естральний цикл залежить від ендокринних функцій яєчників. Складається з 4 стадій, кожна з яких характеризується визначеним функціональним і морфологічним станом слизової оболонки піхви і її м'язового шару.
1. Передтічка (проеструс) співпадає з найбільшим рівнем секреції естрогенів, які виробляються дозріваючими фолікулами яєчника, і проявляється гіпертрофією і гіперплазією епітеліальних клітин піхви з наступним відшаруванням клітин, що секретують слиз.
2. Тічка (еструс) супроводжується розшаруванням клітин епітелію і утворенням лускатого шару; період тічки і кінeць передтічки збігається з активізацією статевої поведінки і за часом приблизно співпадає з овуляцією.
3. У стадії післятічки (метаеструса) відбувається різке зниження активності вагінального епітелію, відокремлення базального шару клітин, а також формування жовтих тіл і початок секреції прогестинів.
4. Міжтічка (діеструс) - спокій вагінального епітелію, обумовлений низьким рівнем естрогенів в організмі; на нього припадає приблизно половина тривалості естрального циклу. Лізис жовтого тіла і перехід яєчника до фолікулярної фази оваріального циклу слугують сигналом до початку нового естрального циклу.
У тварин з естральнм циклом копуляція і запліднення можуть відбуватись тільки під час овуляції. У деяких приматів (в тому числі і в людини) поряд з менструальним циклом також відмічаються періодичні зміни, які подібні до вищеописаних.

ESTROUS CYCLE — the series of changes that occur in the female of most mammals from one period of estrus to another. The œstrous cycle usually takes place during the period known as the breeding season, which ensures that young are born at a time when the chance of survival is greatest. The length of the cycle varies from species to species.
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100