Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Protonephridiae - Протонефридии - Протонефрідії

Protonephridiae
Протонефридии
Протонефрідії

 
ПРОТОНЕФРИДІЇ (гр. proto - перший, nephridion - зменш. від nephron - нирка) — органи виділення і осморегуляції в більшості плоских і первиннопорожнинних червів, немертин, деяких кільчастих червів, у ланцетника та інших. Протонефрідії складаються з одного або кількох розгалужених канальців ектодермального походження, кінці яких з боку порожнини тіла замкнуті кінцевою клітиною з пучком війок ("полум'яна клітина") або з одним або кількома джгутиками (соленоцит). Через спеціальні клітини - циртоцити - здійснюється фільтрація на замкненому кінці. Рух війок або джгутиків сприяє постійному току рідини з оточуючого середовища до внутрішньоклітинного капілярного канальця, в якому утворюється сеча.
Канальці впадають до головного каналу, який звичайно відкривається в навколишнє середовище за допомогою 1-2 або кількох пор. У деяких (сосальники, коловратки) протонефрідії відкриваються у сечовий міхур, у інших - у статеві протоки.

PROTONEPHRIDIA, flame cell — a hollow cell in the excretory system of certain invertebrates, including flatworms and rotifers, containing a tuft of rapidly beating cilia that serve to propel waste products into excretory tubules.
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100