Словарь морфологических терминов — Morphology Terms Dictionary — Словник морфологічних термінів
Вы здесь ::   НТ АГЕТ / Словарь /
     
Двuгaтeль…
Inductive system - Индукционная система - Індукційна система

Inductive system
Индукционная система
Індукційна система

 
ІНДУКЦІЯ (лат. inductio - збудження, наведення) - взаємодія між частинами зародка в багатьох безхребетних і всіх хордових, у процесі якої одна частина - індуктор, контактуючи з іншою частиною - реагуючою системою, визначає напрямок розвитку останньої. Структури, що виникли внаслідок індукції, називаються індуктами.
Індукт - це модифікація, що вкладається в рамки норми реалізації. Процес синтезу індуктів контролюється генами. Явище індукції відкрите H. Spemann у 1901 р. при вивченні утворення зачатка кришталика ока з ектодермального епітелію в зародків плазунів. Пізніше він показав, що для утворення в цих тварин нервової пластинки з ектодерми гаструли необхідним є контакт ектодерми з хордомезодермою. Ця взаємодія називається первинною ембріональною індукцією, а індуктор - матеріал спинної губи бластопора- організатором. В експерименті було доведено, що реагуюча система диференціюється під впливом індуктора і часто сама може ставати індуктором для пізніше виникаючих зачатків органів і тканин. Тобто весь розвиток зародка являє собою ніби-то низку послідовних індукційних взаємодій.
У широкому розумінні терміни "індукція" та "індуктори" використовують для позначення більш численного кола явищ і говорять про індукцію диференціювання органів і тканин тварин і рослин гормонами, факторами навколишнього середовища (світло, температура тощо), називаючи ці внутрішні і зовнішні фактори індукторами.
ІНДУКЦІЙНА СИСТЕМА (лат. inductio - збудження, гр. systema - ціле, складене з частин) - система, яка складається з організатора та матеріалу, який на нього реагує, де детермінація відбувається за типом "розходження кіл на воді", тобто здатність до утворення відповідного органа зменшується від центру до периферії.

ИНДУКТОР (лат. induco, inductum вводить, наводить) в эмбриологии - см. Организатор.

Hans Spemann - a German embryologist who was awarded a Nobel Prize in Physiology or Medicine in 1935 for his discovery of the effect now known as EMBRYONIC INDUCTION, - an influence, exercised by various parts of the embryo, that directs the development of groups of cells into particular tissues and organs.
 
In English:  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
На русском:  А Б В Г Д Ж З И К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я
Українською:  А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю Я
 
…пpoгpecсa
© 2006-2015, Dr. Andy.   При использовании материалов сайта ссылка на http://www.morphology.dp.ua/_dict/ желательна.
Key words: Medical Dictionary Glossary, Histological and Embryological terms, Life Science, health, Scientific terminology, Molecular Biology & Cytology. Ключевые слова: Словарь, значение, медицинский словарь терминов; Довідник справочник морфологических терминов. Относится к здравоохранению и здоровью человека и животных. Анатомия, гистология, эмбриология, цитология.
Rambler's Top100