Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / Периодика / Карповские чтения /

Карповские чтения 2004

обложка

Карповские чтения: Материалы I Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 18-21 мая 2004 г.). Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2004. - 75с. [содержание...]

Материалы I, II и III Всеукраинских научных морфологических конференций "Карповские чтения" (Днепропетровск, 2004, 2005 и 2006 гг.) [перечень...]

МОРФОГЕНЕЗ ПЕРЕДСЕРДНИХ ПЕРЕГОРОДОК У РАННЬОМУ ПРЕНАТАЛЬНОМУ ОНТОГЕНЕЗІ КУРКИ Н.І.Горєлова Кафедра гістології
Дніпропетровська державна медична академія (Дніпропетровськ)

Серед вроджених вад серця дефекти перегородок складають значний відсоток в порівнянні з іншими. Знання основних принципів та конкретних механізмів формування гістоархітектоніки міокарда у складі перегородок серця дозволить створити теоретичну базу для вивчення механізмів формування вроджених вад серця. Дослідження септації передсердь проводили на 30ти ембріонах курки на стадіях 15-46 розвитку за Гамбургером і Гамільтоном та у перший тиждень постнатального розвитку. Метою нашого дослідження було вивчення тканинних і клітинних перетворень в міжпередсердній перегородці.

З 15-у по 19-у стадії розвитку міжпередсердна перегородка (МПП) у вигляді арки нависає над ендокардіальними подушками загального атріовентрикулярного каналу. Між ними та нижнім краєм МПП утворюється первинний міжпередсердний отвір. Товщина міжпередсердної перегородки майже по всій довжині однакова, в 3-4 кардіоміоцити, що вкриті одним шаром ендотелію, і не відрізняється від такої як у стінки передсердь на стадіях 15-17. На 19-й стадії розвитку з'являється ведучий, більш товстий край МПП, що відрізняється своїм тканинним складом від інших ділянок даної перегородки. Шар кардіогелю, що знаходиться тут між ендокардом і кардіоміоцитами з 19-ї по 25-у стадії розвитку заселяється мезенхімними клітинами, що мігрують сюди з дорзального мезокарду та в результаті епітеліальномезенхімної трансформації ендокардіальних клітин, що покривають МПП. На 25-й стадії мезенхіма ведучого краю МПП зливається з мезенхімою дорзального мезокарду та атріовентрикулярними подушками, тим самим закривається первинний міжпередсердний отвір. На 28-й стадії відбувається злиття ендокардіальних подушок між собою, формується єдина мезенхімна маса, що розділяє загальний атріовентрикулярний канал на правий і лівий. В цей самий період відбувається формування вторинного міжпередсердного отвору шляхом утворення багаточисельних перфорацій в середній частині МПП, який функціонує до моменту вилуплення. Його закриття відбувається завдяки проліферації кардіоміоцитів з подальшим їх злиттям в перші дві доби постнатального розвитку курки, після чого формується дефінітивна МПП.

Таким чином, закриття первинного міжпередсердного отвору у курки відбувається мезенхімою тканиною, так само як і у ссавців, а закриття вторинного міжпередсердного отвору істотно відрізняється. Так у курки закриття окремих перфорацій відбувається завдяки злиттю м'язових волокон, а у ссавців суцільний вторинний міжпередсердний отвір закривається вторинною міжпередсердною перегородкою.

 

// Карповские чтения: Материалы I Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 18-21 мая 2004 г.).
Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2004. - 75с. [содержание...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100