Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / Периодика / Карповские чтения /

Карповские чтения 2004

обложка

Карповские чтения: Материалы I Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 18-21 мая 2004 г.). Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2004. - 75с. [содержание...]

Материалы I, II и III Всеукраинских научных морфологических конференций "Карповские чтения" (Днепропетровск, 2004, 2005 и 2006 гг.) [перечень...]

ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ ТРИВИМІРНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ В МОРФОЛОГІЇ Ю.В.Сілкіна, Н.І.Горєлова Кафедра гістології
Дніпропетровська державна медична академія
(Дніпропетровськ)

Проблема отримання достовірного об’ємного зображення біологічних об’єктів, які неможливо побачити неозброєним оком, внаслідок їхніх мікроскопічних розмірів, залишається до кінця не вирішеною. Існує декілька методик тривимірної реконструкції, але вони є або кропотливими (графічна реконструкція), або такими, що потребують багато коштів (скануюча електронна мікроскопія). Ми не заперечуємо їхньої ролі в розв’язанні питань візуалізації морфологічних структур, але вважаємо, що метод 3D-реконструкції має право на існування, бо має в своїй характеристиці категорії: доступний, відносно дешевий, достовірний, такий, що відповідає світовим стандартам.

Метою нашої роботи була оцінка можливостей використання методу 3D-реконструкції в гістологічних та ембріологічних дослідженнях.

Об’єктами нашої уваги стали гістологічні структури клітинного, тканинного та органного рівнів. Фіксацію та проводку проводили за стандартними для кожної тканини методиками. Заливку робили з використанням додаткових структур (нервів), що виконували при реконструкції роль опорних вісей. Важливим моментом була різка, яка мала за ціль обов’язкове отримання серійних гістологічних зрізів, які після забарвлення залізним гематоксиліном Гейденгайна фотографувались за допомогою цифрової фотокамери, а потім проходили обробку за допомогою компьютерної програми “3-D MAX ”.

Нами за допомогою вищезазначеного алгоритму отримані 3-D-реконструкції стінки міокарда курки на ранніх етапах кардіогенезу, міжшлуночкової перегородки щура в пренатальному періоді, а також мезенхімної клітини.

Отже, метод 3-D-реконструкції біологічних об’єктів заслуговує на увагу морфологів, бо є високоінформативним та перспективним відносно подальшої участі 3-D-змодельованих структур в морфометричному, стереологічному та іншому аналізах.

 

// Карповские чтения: Материалы I Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 18-21 мая 2004 г.).
Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2004. - 75с. [содержание...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100