Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2004

обложка

Карповські читання: Матеріали I Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 18-21 травня 2004 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2004. - 75с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДУ ТРИВИМІРНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ В МОРФОЛОГІЇ Ю.В.Сілкіна, Н.І.Горєлова Кафедра гістології
Дніпропетровська державна медична академія
(Дніпропетровськ)

Проблема отримання достовірного об’ємного зображення біологічних об’єктів, які неможливо побачити неозброєним оком, внаслідок їхніх мікроскопічних розмірів, залишається до кінця не вирішеною. Існує декілька методик тривимірної реконструкції, але вони є або кропотливими (графічна реконструкція), або такими, що потребують багато коштів (скануюча електронна мікроскопія). Ми не заперечуємо їхньої ролі в розв’язанні питань візуалізації морфологічних структур, але вважаємо, що метод 3D-реконструкції має право на існування, бо має в своїй характеристиці категорії: доступний, відносно дешевий, достовірний, такий, що відповідає світовим стандартам.

Метою нашої роботи була оцінка можливостей використання методу 3D-реконструкції в гістологічних та ембріологічних дослідженнях.

Об’єктами нашої уваги стали гістологічні структури клітинного, тканинного та органного рівнів. Фіксацію та проводку проводили за стандартними для кожної тканини методиками. Заливку робили з використанням додаткових структур (нервів), що виконували при реконструкції роль опорних вісей. Важливим моментом була різка, яка мала за ціль обов’язкове отримання серійних гістологічних зрізів, які після забарвлення залізним гематоксиліном Гейденгайна фотографувались за допомогою цифрової фотокамери, а потім проходили обробку за допомогою компьютерної програми “3-D MAX ”.

Нами за допомогою вищезазначеного алгоритму отримані 3-D-реконструкції стінки міокарда курки на ранніх етапах кардіогенезу, міжшлуночкової перегородки щура в пренатальному періоді, а також мезенхімної клітини.

Отже, метод 3-D-реконструкції біологічних об’єктів заслуговує на увагу морфологів, бо є високоінформативним та перспективним відносно подальшої участі 3-D-змодельованих структур в морфометричному, стереологічному та іншому аналізах.

 

// Карповські читання: Матеріали I Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 18-21 травня 2004 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2004. - 75с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100