Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2004

обложка

Карповські читання: Матеріали I Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 18-21 травня 2004 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2004. - 75с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

ОСОБЛИВОСТІ МІКРОВАСКУЛЯРИЗАЦІЇ ШИЙНИХ ГАНГЛІЇВ СИМПАТИЧНОГО ВІДДІЛУ АВТОНОМНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ Л.І.Хананаєв, Т.Г.Тарнавська, А.П.Мотуляк, Н.М.Толоконнікова Кафедра онкології
Кафедра гістології, цитології та ембріології
Івано-Франківська державна медична академія

Загальновідома участь вузлів шийного відділу симпатичної частини автономної нервової системи в іннервації тканин і органів голови, шиї, верхніх кінцівок, серця. З огляду на вищевказане, мета нашої роботи полягала у вивченні особливостей мікроваскуляризації в екстрамуральних гангліях шийного відділу автономної нервової системи, що має неабияке значення для цілісного розуміння принципів її функціонування в нормі та патології.

Дослідження були проведені на мікротомних зрізах верхніх, середніх і шийногрудних вузлів автономної нервової системи плодів (17) і дорослих людей (21) після заповнення кровоносного русла паризькою синькою в хлороформі та ефірі. Препарати забарвлювали гематоксиліном-еозином, за Ейнарсоном, за Ніслем, імпрегнували азотнокислим сріблом за Більшовським-Грос, Багінським. Цифровий матеріал підлягав статистичній обробці. Ганглії шийного відділу пограничного симпатичного стовбура вкриті капсулою. Її товщина сягає 30мкм. Від капсули відходять ніжні сполучнотканинні перетинки, що ділять паренхіму вузлів на окремі, полігональної форми острівці. Артеріальні гілочки підходять до верхнього, середнього шийних і шийногрудного гангліїв, розгалужуються в капсулі та утворюють сплетіння. Безпосередньо у капсулі виявляють артеріоли діаметром 36,5 мм та венули діаметром 38 мкм. Від судинного сплетіння відгалужуються артеріальні стовбурці і проходять у товщі вузла, формуючи поверхневу широкопетлисту і глибоку дрібнопетлисту тривимірні судинні сітки.

У вузлах плодів і дорослих людей мікроциркуляторне русло представлене артеріолами, прекапілярами, капілярами, посткапілярними венулами. Нами виявлені наступні варіанти розташування нейроцитів і капілярів: 1) капіляри знаходяться на деякій відстані від нейроцита; 2) один із капілярів безпосередньо прилягає до тіла нейроцита; 3) капіляри утворюють незамкнені петлі і охоплюють нейроцит з трьох сторін; 4) капіляри розташовуються паралельно поверхні нейроцитів чи огинають її з декількох сторін. Найбільша площина контакту нейроцитів і капілярів була виявлена нами у верхніх шийних вузлах дорослої людини. Мінімальною вона була у верхніх шийних вузлах плодів. Довжина капілярів (проекція) була найбільшою у шийногрудних вузлах.

 

// Карповські читання: Матеріали I Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 18-21 травня 2004 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2004. - 75с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100