Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2005

обложка

Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

ПЕРІАРТЕРІАЛЬНІ НЕРВИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ ЛЮДИНИ С.М.Калашнікова, А.О.Цівковський Кафедра анатомії людини Харківський державний медичний університет (Харків)

Нерви дванадцятипалої кішки людини зрілого віку вивчено за допомогою комплексу сучасних морфологічних методів дослідження, зокрема, виявлення мієлінових волокон за методом Крутсай та імпрегнації внутрішньоорганних нервів за методом Більшовського-Гросс.

Як показали наші дослідження, найбільша кількість нервів до дванадцятипалої кишки підходить разом з передньою та задньою артеріальними дугами. Верхня частина кишки одержує найбільшу кількість нервових гілок від усіх джерел утворення підшлунково-дванадцятипалих сплетень. При гістотопографічному дослідженні нейро-судинних комплексів дванадцятипалої кишки встановлено, що до їх складу входить від 2 до 10 нервів. Нервові сплетення артерій дванадцятипалої кишки розташовуються в їх паравазальній клітчатці. Нами встановлено зв’язок між діаметром артерій дванадцятипалої кишки та кількістю нервових пучків у її періартеріальних сплетеннях. Останнє підтверджується варіаційно-статистичним аналізом, який показує наявність прямої кореляційної залежності (r=0,97) між ними. На поперечних зрізах проксимальних і дистальних відділів артерій дванадцятипалої кишки їх періартеріальні нервові пучки розташовуються на відстані 8,0-50,0 мкм від судин. Поперечні зрізи нервових пучків мають округлу або овальну форму, діаметр їх - 15-415 мкм у проксимальних відділах, та - 15-130 мкм у дистальних відділах. Товщина періневрія складає - 0,9 - 12 мкм й у певній мірі зв’язана з діаметром нервового стовбура. При цьому, більш тонкі нерви мають менш потужну періневральну оболонку. На гістотопографічних препаратах нейро-судинних комплексів дванадцятипалої кишки відзначаються як великі нервові пучки, так і нерви з діаметром менш 70 мкм, які не можуть бути враховані при макромікроскопічній препаровці.

1. Таким чином, між кількістю нервів у періартеріальних нервових сплетеннях дванадцятипалої кишки і діаметром відповідної артеріальної судини встановлена пряма кореляційна залежність. У паравазальних нервах дванадцятипалої кішки людини значно більше безмієлінових нервових волокон, а в спектрі мієлінових переважають волокна тонкого діаметру.

 

// Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100