Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / Периодика / Карповские чтения /

Карповские чтения 2005

обложка

Карповские чтения: Материалы II Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 12-15 апреля 2005 г.). Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2005. - 93с. [содержание...]

Материалы I, II и III Всеукраинских научных морфологических конференций "Карповские чтения" (Днепропетровск, 2004, 2005 и 2006 гг.) [перечень...]

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ТОПОГРАФІЇ ЛІМФОЇДНИХ СТРУКТУР СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА БІЛИХ ЩУРІВ І.Г.Калинюк Кафедра анатомії людини та гістології
Ужгородський національний університет

У звязку з катастрофічним забрудненням навколишнього середовища за останні роки значно збільшилась кількість захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей і людей старечого віку. Враховуючи захисну роль лімфоїдних структур стінок травного тракту, ми поставили за мету вивчити клітинний склад лімфоїдних структур слизової оболонки шлунка щурів у віковому аспекті.

Дослідження проведено в експерименті на 30 білих безпородних щурах-самцях по 10 у кожній віковій групі: статевонезрілі щури віком 1 місяць; статевозрілі щури віком 8 і 10 місяців ; “старі” щури віком 18 місяців .

На гістологічних зрізах стінки кардіальної та воротарної частин, а також тіла шлунка морфометричним методом С.Б.Стефанова рахували щільність малих, середніх і великих лімфоцитів, плазмоцитів, базофільних гранулоцитів в лімфоїдних структурах слизової оболонки шлунка на площі 625 мкм2.

Встановлено, що лімфоїдні утворення в слизовій оболонці шлунка білих щурів повністю сформовані вже у статевонезрілих тварин віком 1 місяць і представлені дифузною лімфоїдною тканиною, лімфоїдними передвузликами та лімфоїдними вузликами, але максимальна щільність лімфоїдних структур спостерігається у статевозрілих щурів. У "старих" щурів кількість лімфоїдних утворень значно зменшена. Найбільша щільність імунокомпетентних клітин відзначена в глибоких відділах власної пластинки слизової оболонки шлунка. Лімфоїдні вузлики та лімфоїдні передвузлики в основному розташовані між дном залоз і м`язовою пластинкою слизової оболонки. У всіх частинах шлунка щурів у лімфоїдних структурах переважають малі лімфоцити.У дифузній лімфоїдній тканині шлунка статевонезрілих щурів їх щільність становить 4,1±0,17 клітин на площі 625мкм?, у статевозрілих – 4,87±0,11, а у “старих” щурів – 1,80±0,16.

У лімфоїдних вузликах щільність малих лімфоцитів коливається в межах 70-79% у всіх вікових групах тварин: у статевонезрілих складає 11,30±0,22 клітин на площі 625мкм?, у статевозрілих тварин –14,25±0,66 клітин та у "старих" щурів – 7,15±0,23. Середніх та великих лімфоцитів значно менше, але відносно багато плазмоцитів та базофільних гранулоцитів.

 

// Карповські читання: Материалы II Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 12-15 апреля 2005 г.).
Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2005. - 93с. [содержание...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100