Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
Реклама: Узнать цены на АВББШВ в Москве.
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2005

обложка

Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ТОПОГРАФІЇ ЛІМФОЇДНИХ СТРУКТУР СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА БІЛИХ ЩУРІВ І.Г.Калинюк Кафедра анатомії людини та гістології
Ужгородський національний університет

У звязку з катастрофічним забрудненням навколишнього середовища за останні роки значно збільшилась кількість захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей і людей старечого віку. Враховуючи захисну роль лімфоїдних структур стінок травного тракту, ми поставили за мету вивчити клітинний склад лімфоїдних структур слизової оболонки шлунка щурів у віковому аспекті.

Дослідження проведено в експерименті на 30 білих безпородних щурах-самцях по 10 у кожній віковій групі: статевонезрілі щури віком 1 місяць; статевозрілі щури віком 8 і 10 місяців ; “старі” щури віком 18 місяців .

На гістологічних зрізах стінки кардіальної та воротарної частин, а також тіла шлунка морфометричним методом С.Б.Стефанова рахували щільність малих, середніх і великих лімфоцитів, плазмоцитів, базофільних гранулоцитів в лімфоїдних структурах слизової оболонки шлунка на площі 625 мкм2.

Встановлено, що лімфоїдні утворення в слизовій оболонці шлунка білих щурів повністю сформовані вже у статевонезрілих тварин віком 1 місяць і представлені дифузною лімфоїдною тканиною, лімфоїдними передвузликами та лімфоїдними вузликами, але максимальна щільність лімфоїдних структур спостерігається у статевозрілих щурів. У "старих" щурів кількість лімфоїдних утворень значно зменшена. Найбільша щільність імунокомпетентних клітин відзначена в глибоких відділах власної пластинки слизової оболонки шлунка. Лімфоїдні вузлики та лімфоїдні передвузлики в основному розташовані між дном залоз і м`язовою пластинкою слизової оболонки. У всіх частинах шлунка щурів у лімфоїдних структурах переважають малі лімфоцити.У дифузній лімфоїдній тканині шлунка статевонезрілих щурів їх щільність становить 4,1±0,17 клітин на площі 625мкм?, у статевозрілих – 4,87±0,11, а у “старих” щурів – 1,80±0,16.

У лімфоїдних вузликах щільність малих лімфоцитів коливається в межах 70-79% у всіх вікових групах тварин: у статевонезрілих складає 11,30±0,22 клітин на площі 625мкм?, у статевозрілих тварин –14,25±0,66 клітин та у "старих" щурів – 7,15±0,23. Середніх та великих лімфоцитів значно менше, але відносно багато плазмоцитів та базофільних гранулоцитів.

 

// Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100