Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
Реклама: http://mirson.com.ua/ купить конверт одеяло зимний на овчине.
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2005

обложка

Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

ПОШКОДЖЕННЯ ГІСТОСТРУКТУРИ ПЕЧІНКИ ЩУРІВ ТОКСИНАМИ БЛІДОЇ ПОГАНКИ ТА ФАРМАКОКОРЕКЦІЯ ВИЯВЛЕНИХ ЗМІН Б.А.Локай Кафедра гістології Тернопільський медичний університет імені І.Я. Горбачевського (Тернопіль)

Щорічно в Україні реєструється більше тисячі отруєнь токсичними шапинковими грибами. Токсини блідої поганки спричиняють гостру печінкову недостатність з летальністю у межах 20-90 %. Потенціальним антидотом при цьому отруєнні вважається ліпоєва кислота, але механізм її впливу на гістоструктуру печінки вивчений недостатньо. Метою даної роботи було дослідити морфологічні зміни в печінці щурів за умов ураження екстрактом блідої поганки (ЕБП), лікованих тіамінпірофосфатом (ТПФ) і ліпоєвою кислотою (ЛК).

Отруєння щурів здійснювали внутрішньоочеревинним введенням ЕБП в дозі ЛДзо-Лікувальні препарат вводили парентеральне в дозах (мг/кг): ТПФ – 25, ЛК – 100. Дослідження проводили через 6, 24 і 72 год після отруєння.

Початкові зміни гістоструктури печінки отруєних щурів характеризувалися значним розширенням і кровонаповненням судин. Фокальні некротичні ураження часточок локалізувалися переважно по периферії, рідше - в центральних зонах печінкових часточок. Через 24 год після отруєння печінка втрачала балково-часточкову архітектоніку. Некротичні зміни спостерігалися на значних ділянках печінки. Цитоплазма багатьох гепатоцитів була вакуолізована, частина клітин була представлена тільки плазмолемою і ядром - каріопікноз і каріорсксис. Через 24 год досліду зміни будови печінки були менш вираженими, ніж у попередні строки. Па фоні повнокрів'я виявлялися поодинокі дрібні крововиливи. У багатьох часточках наявні дистрофічне змінені гепатоцити.

В отруєних і лікованих щурів через 6 год структура печінки подібна до нелакованих тварин. Через 24 год спостерігалися лише поодинокі невеликі локальні крововиливи, збільшувалися зони з добре забарвленою цитоплазмою. На 3-ю добу відмічалося подаїьше зменшення кровонаповнення і розширення судин. У центральній і середній зонах часто зустрічатися гепатоцити з великими і гіперхромними ядрами і чітко вираженими ядерцями та двоядерні клітини. Цитоплазма клітин була помірно оксифільною з базофільними грудками.

Таким чином, використання ТПФ і ЛК з лікувальною метою при отруєнні щурів ЕБП позитивно впливає на регенеративні процеси в печінці.

 

// Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100