Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
Реклама: Каталог ремкомплекты liebherr lb-total.ru/component/remkomplekt.
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2005

обложка

Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ІМУНОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ У ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА КРИПТОРХІЗМ Е.Г.Топка, О.М.Шарапова Кафедра оперативної хірургії та топографічної анатомії
Дніпропетровська державна медична академія

Розвиток аутоімунного процесу спостерігається при запальних процесах в органах чоловічої статевої сфери, а також при крипторхізмі. В клінічній картині захворювання це може супроводжуваться алергічними реакціями на антибактеріальні, білкові препарати. Імунокоригуюче лікування має проводитися на фоні повноцінного харчування з прийомом вітамінних препаратів, в тому числі вітаміна Е. Важливим доповненням імунотропного лікування є використання розчину ехіноцеї. Перевагою цього безбілкового препарату перед іншими відомими засобами активації імунної системи є те, що він не викликає сенсибілізації.

Матеріалом дослідження були вилочкові залози, селезінки, статеві залози 30 самців білих щурів вагою 200-300 г, у яких був змодулірований експериментальний черевний крипторхізм, а потім яєчко низведено в мошонку.

Методи, які використовувались в дослідженні – хірургічний, гістологічний, макро- та мікроскопічний, статистичний.

Результати дослідження

На 30-ту добу після внутрішньошлункового одноразового введення розчину ехіноцеї з розрахунку 150 мл/кг маси тварини прооперованим тваринам питома щільність лімфоцитів тимуса складала 1,526?0,054 ум.од. (N=0,870?0,054 ум.од.). Збільшення цих показників можна пояснити активацією функції вилочкової залози, в якій активно відбуваються процеси імуногенезу.

На 30-ту добу після введення розчину ехіноцеї спостерігалися зміни і в тканині селезінки. Великий діаметр фолікула селезінки складав 0,271?0,001 мм (N=0,268?0,001 мм). Збільшувалась питома площа поверхні фолікулів, що можна пояснити збільшенням функціональної активності структурних одиниць селезінки у відповідь на введення імуностимулюючої речовини.

При дослідженні сім?яної залози встановлено, що діаметр сім'яного канальця дорівнював 0,238?0,009 мм при контрольних показниках 0,225?0,009 мм. Відновлення та збереження анатомічної цілостності сім?яного канальця та сперматогенного епітелію зростає та з?являється більше сперматоцитів I, II порядку, сперматозоїдів.

Підсумок

Крипторхізм необхідно розглядати не як місцевий процес, а як загальне захворювання, при якому можуть спостерігатися зміни в багатьох органах та системах.

Лікування хворих на крипторхізм повинно бути комплексним, направленим на корекцію всіх наявних порушень. Проведені дослідження показали, що ефективність лікування хворих на крипторхізм зростає при застосуванні запропонованої нами імуностимулюючої терапії в вигляді розчину ехінацеї після хірургічного низведення яєчка.

 

// Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100