Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2005

обложка

Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

СТРУКТУРНІ ЗМІНИ СІМ`ЯНИКІВ ПРИ АСЕПТИЧНОМУ ЗАПАЛЕННІ І ТРАНСПЛАНТАЦІЇ КРІОКОНСЕРВОВАНОЇ ПЛАЦЕНТИ В.І.Шепітько, Є.В.Стецук Кафедра гістології, цитології та ембріології
Українська медична стоматологічна академія
(Полтава)

Актуальною проблемою сучасної медицини є вивчення патогенезу захворювань чоловічої репродуктивної системи, які ведуть до безпліддя. Асептичне запалення та корекція його за допомогою трансплантації кріоконсервованої плаценти підвищує ефективність лікування даної патології, що відновлює фертильність осіб чоловічої статі.

Метою експериментального дослідження було вивчення морфологічних змін сім’яників на моделі гострого асептичного орхіту викликаного веденням карагінену та наступною корекцією його за допомогою трансплантації кріоконсервованої плаценти.

Дослідження проведене на 114 статевозрілих щурах–самцях, яким для створення моделі гострого асептичного орхіту вводили 5 мг карагінену в 1 мл ізотонічного розчину NaCl. Тварин було розподілено на три групи. Перша група - конторольна, другій групі тварин вводили карагінен, третій групі – після моделювання гострого запалення сім’яника карагіненом вводили кріоконсервовану плаценту. Після евтаназії тварин матеріал тканини сім’яників заключали в епон-812, забарвлювали толуїдиновим – синім. Напівтонкі зрізи вивчали в світловому мікроскопі.

Встановлено, що найбільш чутливими до пошкоджуючої дії карагінену були клітини сперматогенного епітелію та ендокриноцити. Гостре асептичне запалення яєчка супроводжувалось вираженою реакцією з боку судин мікроциркуляторного русла, що проявлялось спазмом резистивної ланки, локальним розширення ємкісних мікросудин з явищами стазу. З боку обмінної ланки реакція була неоднозначною і поряд зі спазмованими капілярами, визначались мікросудини з широким просвітом і витонченою стінкою. Після трансплантації кріоконсервованої плаценти у сім’яниках, відбувались позитивні зміни з боку судинного компоненту, які проявлялись відновленням перфузії крові через капіляри, зменшенням лейкоцитарної інфільтрації органу в сполучній тканині, що оточує звивисті сім’яні канальці. Серед клітин оточуючої сполучної тканини переважали плазмоцити і макрофаги, кількість гранулоцитів була незначною. Відновлення сперматогенного епітелію починалось з базальних шарів, проліферативні процеси в яких, призводили до появи клітинних елементів в адлюмінальному шарі.

 

// Карповські читання: Матеріали II Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 12-15 квітня 2005 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2005. - 93с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100