Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2006

обложка

Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

Ультраструктура гепатоцитів та епітеліоцитів канальців нефрона при застосуванні ксеношкіри при тяжких опіках в експерименті К.С.Волков, Л.Д.Лучанко, З.М.Небесна, А.В.Довбуш. Кафедра гістології та ембріології, Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського

Проведені електронно-мікроскопічні дослідження печінки і нирок у різні періоди після тяжких опіків і закриття рани ліофілізованою ксеношкірою. Опік наносили під загальним ефірним наркозом водяною парою при температурі 96-97 0С на епільовану поверхню шкіри спини протягом 60 секунд. За таких умов розвивався опік ША - ШБ ступеня. Площа враження становила 18-20 % поверхні тіла тварин. На 2 добу після опіку проводили ранню некректомію пошкоджених ділянок шкіри, а рану накривали ліофілізованою ксеношкірою. Матеріал печінки і кіркової речовини нирки від 20 статевозрілих морських свинок самців забирали на 14 і 21 доби, а його обробку здійснювали згідно загальноприйнятих методик. Ультратонкі зрізи досліджували в електронному мікроскопі ЕМ-125 К.

На 14 і особливо 21 доби після опіків відмічались глибокі деструктивні зміни ультраструктури гепатоцитів і епітеліоцитів проксимального і дистального відділів нефрона. Глибокі зміни ядер і руйнування органел цитоплазми гепатоцитів, деструкція мікро ворсинок, втрата мембран базальної посмугованності епітеліоцитів нефронів, свідчать про пригнічення пристосувально - компенсаторних і регенераторних процесів.

В умовах застосування ксеношкіри вже на 14 добу наявні ознаки внутрішньоклітинних регенераторних процесів. Активація ядерних компонентів, гіпертрофія і гіперплазія органел

На 21 добу активний перебіг регенераторних процесів призводить до помітної нормалізації ультраструктури клітин досліджуваних органів.

Таким чином електронно-мікроскопічні дослідження свідчать, що при тяжкій експериментальній опіковій травмі в умовах застосування ксеношкіри, значно покращується структурна організація гепатоцитів і епітеліоцитів канальців нефрона, що позитивно впливае на їх функцію.

// Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100