ВИКОРИСТАННЯ НОВОГО МЕТОДИЧНОГО ПІДХОДУ ПРИ ОРГАНОМЕТРІЇ СЕРЦЯ ПРОТЯГОМ ОНТОГЕНЕЗУ
С.В.Козлов, О.І.Даниленко
Кафедра оперативної хірургії та топографічної анатомії, Дніпропетровська державна медична академія
Метою дослідження було встановлення морфологічних регіональних особливостей стінки лівого шлуночка протягом онтогенезу.
Матеріалом для морфологічного дослідження послужили серця людей різних вікових груп, померлих від причин не пов’язаних з захворюваннями серцево-судинної системи, у кількості 34, отриманих в умовах судово-медичного моргу м.Дніпропетровська в терміни до 24 годин після констатації смерті.
Після вилучення матеріалу проводили вимірювання лінійно-вагових параметрів серця (довжина по передній та задній міжшлуночкових борознах, ширина на рівні основи серця, товщина, вага та об’єм органа). Серця фіксували у 10% розчині формаліну протягом 7-10 діб. Після фіксування проводили повторну органометрію з визначенням коефіціенту усадки (об’єм фіксованого органу/об’єм аутопсійного взірця). З використанням топографо-орієнтирної сітки лівий шлуночок розділяли на чотири сегмента та 24 сектора.
Кожний сектор зважували, визначали об’єм, площину, обчислювали щільність, питому площу, вагу та об’єм секторів. Після отримання кількісних даних виконували варіаційно-статистичну обробку результатів.
В результаті дослідження було встановлено, що коефіцієнт усадки варіював та залежав від віку та статі людини. Використання нового методичного підходу при органометрії серця дало можливість визначити однорідні та неоднорідні ділянки стінки серця за даними морфометрії та статистичної обробки отриманих вимірювань, які не були постійними протягом онтогенезу.
// Карповские чтения:
Материалы III Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 11-14 апреля 2006 г.).
Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2006. - 86с. [содержание...]
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.