Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2006

обложка

Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

ВИКОРИСТАННЯ НОВОГО МЕТОДИЧНОГО ПІДХОДУ ПРИ ОРГАНОМЕТРІЇ СЕРЦЯ ПРОТЯГОМ ОНТОГЕНЕЗУ С.В.Козлов, О.І.Даниленко Кафедра оперативної хірургії та топографічної анатомії, Дніпропетровська державна медична академія

Метою дослідження було встановлення морфологічних регіональних особливостей стінки лівого шлуночка протягом онтогенезу.

Матеріалом для морфологічного дослідження послужили серця людей різних вікових груп, померлих від причин не пов’язаних з захворюваннями серцево-судинної системи, у кількості 34, отриманих в умовах судово-медичного моргу м.Дніпропетровська в терміни до 24 годин після констатації смерті.

Після вилучення матеріалу проводили вимірювання лінійно-вагових параметрів серця (довжина по передній та задній міжшлуночкових борознах, ширина на рівні основи серця, товщина, вага та об’єм органа). Серця фіксували у 10% розчині формаліну протягом 7-10 діб. Після фіксування проводили повторну органометрію з визначенням коефіціенту усадки (об’єм фіксованого органу/об’єм аутопсійного взірця). З використанням топографо-орієнтирної сітки лівий шлуночок розділяли на чотири сегмента та 24 сектора. Кожний сектор зважували, визначали об’єм, площину, обчислювали щільність, питому площу, вагу та об’єм секторів. Після отримання кількісних даних виконували варіаційно-статистичну обробку результатів.

В результаті дослідження було встановлено, що коефіцієнт усадки варіював та залежав від віку та статі людини. Використання нового методичного підходу при органометрії серця дало можливість визначити однорідні та неоднорідні ділянки стінки серця за даними морфометрії та статистичної обробки отриманих вимірювань, які не були постійними протягом онтогенезу.

// Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100