Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
Реклама: Купить квартиру без посредников в краснодаре magnit-novostroyki.ru.
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2006

обложка

Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

РОЗВИТОК СЕРЦЯ МИШАЧИХ ТА КУРЯЧИХ ЗАРОДКІВ НА КІНЦЕВИХ ЕТАПАХ СЕПТАЦІ ПІСЛЯ ВПЛИВУ ЕТАНОЛУ М.А.Машталір Кафедра анатомії людини,
Дніпропетровська державна медична академія

У науковій літературі описано багато моделей аномального розвитку серця курячих та мишачих зародків, які включать генетичні моделі та вплив тератогенних факторів. Проте вплив такого відомого тератогену як етанолу вивчено недостатньо. Метою роботи було встановлення вад розвитку серця мишачого та курячого зародка після впливу етанолу.

Матеріали та методи. Інтактних зародків білих лабораторних мишей, а також зародків після одноразового інтраперітонеального етанолу (доза 0,03 мл/г 25% розчину) вилучали на 14-у добу ембріогенезу. Курячі зародки інкубували до 72 годин та вводили 0,2-0,25 мл 50%-ного етанолу. Вилучання зародків здійснювали на 8-у добу. Після макроскопічного дослідження частину зародків використовували для гістологічного дослідження.

Результати та їх обговорення. При дослідження серця виявилося, що в обох видів із всіх вад розвитку серця найчастіше зустрічався дефект міжшлуночкової перегородки (ДМШП) (табл.1). Подвійний випускник правого шлуночка (ПДПШ) та декстрапозиція аорти зустрічались рідко, але у кожному випадку вони супроводжувалися ДМШП. У мишачих зародків вади, пов’язані з аномальним розвитком конусно-стовбурової частини серця зустрічали більш часто, ніж у курячих. На відміну від спектру вад, який ми отримали після впливу ретиноєвої кислоти, ми не виявили жодного випадку повної транспозиції магістральних судин.

Підсумок. Спектр вад серця у курячих та мишачих зародків після впливу етанола є дуже схожим. Порушення кінцевих етапів септації серця обумовлено недостатнім розвитком міжшлуночкової перегородки та аномальним розвитком конусно-стовбурової частини серця.

// Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100