Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / Періодика / Карповські читання /

Карповські читання 2006

обложка

Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.). Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

Матеріали I, II та III Всеукраїнських наукових морфологічних конференцій "Карповські читання" (Дніпропетровськ, 2004, 2005 та 2006 рр.) [перелік...]

ХАРАКТЕРИСТИКА КЛАПАНІВ СЕРЦЯ ПРИ ЖИРОВІЙ ДЕГЕНЕРАЦІЇ Л.Я.Федонюк, Н.П.Пентелейчук Кафедра медичної біології, генетики та гістології
Буковинський державний медичний університет
(Чернівці)

Морфологічний аналіз природи набутих вад серця показав, що в Україні відмічається тенденція до збільшення захворювань неінфекційного ґенезу, що включають жирову дегенерацію клапанних структур.

Мікроскопічне дослідження 328 резекційних клапанів показало, що найбільшу кількість спостережень - 165 клапанів (50,3%) припало на ліпідне ураження клапанів, яке макроскопічно проявлялось трьома основними варіантами: 1 - наявність плоских субендотеліальних бляшок світло-оранжевого кольору переважно в перианулярній частині стулок; 2 - присутність об'ємних, чітко обмежованих кальцинатів, які рельєфно виступали над відносно тонкими стулками; 3 - мікроаневризми та лінійні перфорації в стулках без ознак фіброзу.

При обробці 106 клапанів суданом виявлено (табл.1), що ліпідне ураження клапанів в 26,4% випадків нашаровується на постревматичні зміни, ускладнюючи деформацію стулок, а в 4,8% спостережень ліпідне ураження присутнє при активізації ревмопроцесу.

В 5 (4,8%) клапанах холестериновий некроз став підґрунтям для розвитку інфекційного ендокардиту. У 3 пацієнтів ліпоїдоз ускладнив диспластичні зміни клапанів і у 8 - міксоматозну дегенерацію. У 23 випадках атеросклеротичне ураження стулок виступало як самостійне захворювання і лише у 32,1% спостережень препарати клапанів були судан-негативними. В основному це були пацієнти молодше 30 років.

Питома вага ліпоїдозу клапанів серця (n = 106 клапанів)

КлапанПрирода ураження клапанів
ЛіпоїдозНеактивний ревматизм + ліпоїдозАктивний ревматизм + ліпоїдозІнфекційний ендокардит + ліпоїдозДисплазія + ліпоїдозМіксоматозна дегенерація + ліпоїдозВідсутність ліпоїдозу
Аортальний1711142719
Мітральний617411115
Всього23 (21,6%)28 (26,4%)5 (4,8%)5 (4,8%)3 (2,8%)8 (7,6%)34 (32,1%)

Морфологічний аналіз операційного матеріалу показав, що набуті вади серця є поліморфною патологією. Вони часто ускладнюються в результаті нашарування змін, які пов'язані з ліпоїдозом. В подальшому є доцільним більш детально вивчити роль незапальних процесів у формуванні набутих вад серця для вироблення найбільш адекватних схем лікування хворих.

// Карповські читання: Матеріали III Всеукраїнської наукової морфологічної конференції (Дніпропетровськ, 11-14 квітня 2006 р.).
Під ред. професора І.В.Твердохліба.- Дніпропетровськ: Пороги, 2006. - 86с. [зміст...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100