Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / Периодика / Карповские чтения /

Карповские чтения 2006

обложка

Карповские чтения: Материалы III Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 11-14 апреля 2006 г.). Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2006. - 86с. [содержание...]

Материалы I, II и III Всеукраинских научных морфологических конференций "Карповские чтения" (Днепропетровск, 2004, 2005 и 2006 гг.) [перечень...]

ГІПОКСІЯ ЯК ТЕРАТОГЕННИЙ ФАКТОР КАРДІОГЕНЕЗУ КУРКИ В.Ф.Шаторна Кафедра анатомії людини
Дніпропетровська державна медична академія

Одним з чинників, що впливають на ембріогенез, безумовно, є вміст кисню в навколишньому середовищі і, отже, в крові. Цей агент, разом з температурою, здатний визначати подальший розвиток зародка. Відносно цих необхідних умов розвитку можна говорити про мінімум, максимум і оптимум, значення яких для ембріона в різні періоди розвитку буде різним. Матеріалом для дослідження впливу гіпоксії послужили 40 ембріонів курей, розділених за часом впливу гіпоксією та контрольна група (10 ембріонів). Інкубація здійснювалася в лабораторних умовах по загальноприйнятих методиках.

Дія гіпоксією на самих ранніх етапах розвитку не приводить до помітних порушень кардіогенезу, що говорить про слабку потребу в кисні ембріона курчати до 3-х діб інкубації. Нестача кисню після 3-х діб інкубації значно впливає на хід кардіогенезу. Нами спостерігалися зміни у формуванні серцевої стінки та у термінах і механізмах утворення перегородок шлуночків і передсердь. Особливий інтерес викликали зміни у формуванні міжшлуночкової перегородки. В нормі найактивніше зростання міжшлуночкової перегородки у ембріонів курки відбувається з 28-ї по 30-ту стадію розвитку, що відповідає з 5,5-ї до7-ї доби ембріогенезу. У формуванні міжшлуночкової перегородки беруть участь м'язовий гребінь, який утворює її апікальну частину, а також ендокардіальні подушки атріовентрикулярного каналу, що формують її верхню частину. В експериментальній групі нами спостерігалися численні факти відставання в термінах зростання та злиття цих двох закладок, що призводило до зберігання міжшлуночкового отвору. Виникали і порушення у формуванні самої перегородки, а саме в апікальній та середній частинах, які зростали не як єдиний щільний м'язовий шар, а складалися з окремих трабекул, вкритих ендокардом, тобто перегородка мала численні перфоративні отвори, що також сполучали шлуночки.

На більш пізніх термінах розвитку, а саме починаючі з 10-ї доби інкубації, у міокарді шлуночків нами виявлено більш високий ступінь васкуляризації в порівнянні з нормою. Мабуть, гіпоксія провокує активне проростання судин в межах компактного міокарду. Описаний період ембріогенезу в нормі характеризується формуванням протокапілярів шляхом каналізації міжклітинних просторів та агрегації веретеноподібних мезенхімних клітин. Але в міокарді ембріона, підданого дії гіпоксією, істотно підвищувалася кількість функціонуючих розгалужених судин.

// Карповские чтения: Материалы III Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 11-14 апреля 2006 г.).
Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2006. - 86с. [содержание...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100