Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / Периодика / Карповские чтения /

Карповские чтения 2006

обложка

Карповские чтения: Материалы III Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 11-14 апреля 2006 г.). Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2006. - 86с. [содержание...]

Материалы I, II и III Всеукраинских научных морфологических конференций "Карповские чтения" (Днепропетровск, 2004, 2005 и 2006 гг.) [перечень...]

ВІДНОВЛЕННЯ СТОВПЧАСТИХ КЛІТИН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ТОНКОЇ КИШКИ ЗА УМОВ КАДМІЄВОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ І.Швидка Кафедра гістології, цитології та ембріології
Івано-Франківський державний медичний університет

Популяція ентероцитів - одна з клітинних систем, яка знаходиться в стаціонарному стані і швидко оновлюється за рахунок рівноваги між проліферацією і загибеллю клітин. Цикл поділу стовбурових клітин у криптах триває приблизно 24 год і вже через добу ентероцити з'являються біля основи ворсинок.

Досліджували слизову оболонку тонкої кишки білих нелінійних щурів-самців, яким внутрішньошлунково протягом 14 діб через день вводили водний розчин хлориду кадмію в дозі, що сумарно складає 1/10LD50. Забір матеріалу здійснювали на 3, 7, 14, 21, 30 та 45 добу досліду. Визначення мітотичного індексу може слугувати критерієм перебігу регенераторних процесів в епітелії слизової оболонки тонкої кишки. З метою оцінки мітотичної активності ентероцитів зрізи з парафінових блоків забарвлювали галоціанін-хромовими галунами за методом Ейнарссона. У результаті хроматин ядер і РНК цитоплазми забарвлюється в темно-синій (майже до чорного) або сіро-синій колір, цитоплазма має сірий колір.

Результати дослідження свідчать про те, що впродовж введення кадмію спостерігається зниження мітотичного індексу в клітинах крипт від 1,32±0,05 на 3 добу до 1,26±0,08 на 7 добу та 0,92±0,04 на 14 добу, що вказує на пригнічення проліферативних процесів в епітелії крипт. Після закінчення введення токсиканту в наступні терміни експерименту кількість клітин з мітотичними фігурами зростає, порівняно з попереднім терміном, і відповідно складає на 21 добу - 2,07±0,07, 30 добу - 3,04±0,05, 45 добу - 3,14±0,11 (контроль 2,88±0,16).

Отримані результати свідчать про те, що кадмієва інтоксикація приводить до пригнічення процесів регенерації на фоні розвитку морфологічних змін будови ентероцитів, що, можливо, пов'язано з накопиченням кадмію в клітинах. Відновлення процесів регенерації спостерігаються після припинення введення токсиканту.

// Карповские чтения: Материалы III Всеукраинской научной морфологической конференции (Днепропетровск, 11-14 апреля 2006 г.).
Под ред. профессора И.В.Твердохлеба.- Днепропетровск: Пороги, 2006. - 86с. [содержание...]

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100