Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Після отруєння у постраждалого спостерігається порушення дихальної функції крові внаслідок блокування з'єднання гемоглобіну з киснем. Порушення утворення якої речовини обумовило розвиток явищ дихальної недостатності?

2
У хворого з абсцесом легенів в мазку крові виявлено нейтрофільоз зі здвигом лейкоцитарної формули вправо. Яку форму ядра буде мати переважаючий за чисельністю різновид нейтрофільних гранулоцитів у крові хворого?

3
В организмі внаслідок трансформації виникла популяція ракових клітин. Які клітини крові виявлять та почнуть атакувати клітини, які відхилилися від нормального розвитку?

4
Перша половина вагітності у деяких жінок ускладнюється токсикозом, який розвивається у відповідь на надходження до крові жінки метаболітів плода. Які клітини крові будуть реагувати на ці токсичні продукти?

5
На препараті мазка червоного кісткового мозку видно клітину, яка в декілька разів перебільшує розміри навколишніх клітин. Ядро величезне, багатолопастне, в цитоплазмі визначається азурофільна зернистість. Назвіть цю клітину.

6
При щорічному профілактичному обстеженні дітей виявляються вікові зміни лейкоцитарної формули. В якому віці відбувається другий так званий фізіологічний перехрест?

7
При обстеженні хворого на виразкову хворобу шлунку виявлено гіповолемію (зменшення об'єму крові) внаслідок внутрішньої кровотечі. Який нормальний середній об'єм крові в організмі дорослої людини?

8
При пересадці нирки від одної миші до іншої виникло відторгнення трансплатату. Які клітини крові забезпечують цей процес?

9
Робітниками судово-медичної експертизи на місці злочину було виявлено сліди крові злочинця. Експертизою зроблено заключення про те, що злочин здійснила жінка. Які клітини крові підлягли аналізу?

10
Методом ауторадіографії в червному кістковому мозку помітили ядра дозріваючих клітин моноцитарного ряду. В якому наступному класі клітин буде виявлятися мітка?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100