Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Через декілька місяців після проведення трансплантації печінки у хворого спостерігається розвиток некрозу печінкової паренхіми. Які клітини крові приймають участь у реакції "хазяїн проти трансплантату"?

2
Лікарю-лаборанту необхідно провести морфологічний аналіз пунктату червоного кісткового мозку хворого з порушенням лейкопоезу. Назвіть перші морфологічно розпізнаваємі клітини нейтрофілоцитопоезу, що проліферуються.

3
Лікарю-лаборанту необхідно провести морфологічний аналіз пунктату червоного кісткового мозку хвороого з порушенням еритропоезу. Назвіть перші морфологічно розпізнаваємі клітини еритропоетичного ряду, що проліферуються.

4
При дослідженні біоптату легенів у хворого на хронічну пневмонію виявлено зменшення кількості макрофагів в пухкій сполучній тканині. За рахунок яких клітин-попередників можливе підвищення кількості макрофагів в сполучній тканині?

5
У дитини на фоні гострої пневмонії розвився абсцес легенів внаслідок порушення функції моноцитів. Порушення якої функції моноцитів привело до появи ускладнень?

6
Робітниками судово-медичної експертизи на місці злочину було виявлено сліди крові злочинця. Експертизою зроблено заключення про те, що злочин здійснила жінка. Які клітини крові підлягли аналізу?

7
Якщо у людини взяти на аналіз кров незабаром після виконання тяжкої фізичної праці, то гемограма буде відрізнятися від нормальної. Кількість яких формених елементів у зв`язку з цим збільшиться?

8
При обстеженні хворого з анемією виявлено, що причиною цього стану є виразкова хвороба шлунка. Після ліквідування виразкової хвороби явища анемії зникли. Скільки еритроцитів виявили в крові чоловіка після лікування?

9
Під дією іонізуючого випромінювання в організмі хворого різко зменшився вміст клітин у червононму кістковому мозку. Які клітини червоного кісткового мозку особливо чутливі до дії іонізуючого випромінювання?

10
В организмі внаслідок травми виникла велика кровотеча. Через декілька днів після її зупинки у постраждалого було зроблено аналіз крові. Які зміни виникли у складі формених елементів крові?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100