Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Відомо, що плазматична клітина виробляє специфічні антитіла на даний антиген. При введенні антигену кількість плазматичних клітин збільшується. За рахунок яких клітин крові відбувається збільшення кількості плазмоцитів?

2
Після отруєння у постраждалого спостерігається порушення дихальної функції крові внаслідок блокування з'єднання гемоглобіну з киснем. Порушення утворення якої речовини обумовило розвиток явищ дихальної недостатності?

3
Методом ауторадіографії в червному кістковому мозку помітили ядра дозріваючих клітин моноцитарного ряду. В якому наступному класі клітин буде виявлятися мітка?

4
При дослідженні крові хворої з пухлиною молочної залози спостерігається лейкоцитоз з лімфоцитозом. Після проведеного хірургічного лікування кількість лімфоцитів нормалізувалася. Який рівень лімфоцитів буде виявлено в крові хворої після успішної терапії?

5
При дослідженні крові хворого з анемією виявлено появу еритроцитів зменшеного (порівняно з нормою) діаметра. Після лікування розміри еритроцитів відновилися. Який діаметр стали мати еритроцити хворого після лікування?

6
Якщо у людини взяти на аналіз кров незабаром після виконання тяжкої фізичної праці, то гемограма буде відрізнятися від нормальної. Кількість яких формених елементів у зв`язку з цим збільшиться?

7
Які клітини крові слід стимулювати у хворого з пухлиною печінки з метою активізації протипухлинного імунітету?

8
У експериментальній лабораторії вдалося розділити форменні елементи крові на еритроцити, гранулоцити, малі та великі лімфоцити, тромбоцити. Які з них утворюють колоніальний ріст при засіванні у поживне середовище?

9
В умовному експерименті у червоному кістковому мозку зруйновані рибосоми у складі поліхроматофільних проеритроцитів. Синтез якої специфічної сполуки порушиться?

10
На препараті мазка червоного кісткового мозку видно клітину з ацидофільною зернистістю. Ядро овальне, без прикмет пікнозу, розташоване ексцентрично. Назвіть цю клітину.

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100