Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У хворого на холеру розвився синдром ексикозу (дефіцит води у організмі), що призвело до змін гематокриту. Після проведеної терапії стан хворого нормалізувався. Визначте нормальне значення гематокриту:

2
На препараті в мазку крові видно клітину з базофільною зернистістю, крізь яку видно слабо сегментоване ядро. Назвіть цю клітину.

3
Судово-медичною експертизою доведено, що кров, знайдена на місці злочину, належить жінці. Яка особливість структури нейтрофільних лейкоцитів дає можливість зробити такий висновок?

4
Перша половина вагітності у деяких жінок ускладнюється токсикозом, який розвивається у відповідь на надходження до крові жінки метаболітів плода. Які клітини крові будуть реагувати на ці токсичні продукти?

5
При аналізі крові виявлено знижений вміст гемоглобіну. Яка функція крові порушиться при цьому?

6
У хворого виразкова хвороба шлунку, ускладнена кровотечею, яка компенсується за разунок посиленого кровотворення. Збільшення кількості яких форменних елементів крові лежить в основі цієї компенсації?

7
В експерименті з червоного кісткового мозку виділено клітини еритробластичного ряду. В мазку визначаються клітини, в ядрі яких хроматин починає розташовуватися грудочками променеподібно (як спиці в колесі). Цитоплазма інтенсивно базофільна внаслідок високого вмісту РНК. В цих клітинах розпочинається синтез гемоглобіну. Про які клітини йде мова?

8
На препараті в мазку крові видно велику клітину, цитоплазма якої забарвлена слабо базофільно, не містить специфічної зернистості, ядро світле, бобоподібної форми. Назвіть цю клітину.

9
У експерименті було інгібіровано синтез еритропоетину. До яких змін приведе це порушення?

10
При пересадці нирки від одної миші до іншої виникло відторгнення трансплатату. Які клітини крові забезпечують цей процес?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100