Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У пацієнта з гострою променевою хворобою спостерігаються численні порушення формених елементів крові. Ушкодженням якої тканини це можна пояснити?

2
При лабораторному дослідженні виявлено зменшення показників гуморального імунітету у плазмі крові дитини, що часто хворіє на респіраторні вірусні інфекції. Пригнічена функція яких клітин крові виявлена під час дослідження?

3
У експерименті на щурі створено модель гострого гнійного запального процесу. Які зміни можна чекати в гемограмі в першу чергу?

4
В организмі внаслідок травми виникла велика кровотеча. Через декілька днів після її зупинки у постраждалого було зроблено аналіз крові. Які зміни виникли у складі формених елементів крові?

5
Відомо, що плазматична клітина виробляє специфічні антитіла на даний антиген. При введенні антигену кількість плазматичних клітин збільшується. За рахунок яких клітин крові відбувається збільшення кількості плазмоцитів?

6
Лікарю-лаборанту необхідно провести морфологічний аналіз пунктату червоного кісткового мозку хворого з порушенням лейкопоезу. Назвіть перші морфологічно розпізнаваємі клітини нейтрофілоцитопоезу, що проліферуються.

7
При дослідженні крові хворого з анемією виявлено появу еритроцитів зменшеного (порівняно з нормою) діаметра. Після лікування розміри еритроцитів відновилися. Який діаметр стали мати еритроцити хворого після лікування?

8
При дослідженні крові хворого на гострий апендицит спостерігається збільшення кількості юних та паличкоядерних нейтрофілів. Яким терміном можливо позначити цей стан?

9
У хворого з хронічним бронхітом при дослідженні крові спостерігається зниження фагоцитарної активності гранулярних лейкоцитів внаслідок пошкодження первинних гранул. Якими субклітинними структурами утворені ці гранули?

10
Судово-медичною експертизою доведено, що кров, знайдена на місці злочину, належить жінці. Яка особливість структури нейтрофільних лейкоцитів дає можливість зробити такий висновок?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100