Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При дослідженні крові хворого з анемією виявлено появу еритроцитів зменшеного (порівняно з нормою) діаметра. Після лікування розміри еритроцитів відновилися. Який діаметр стали мати еритроцити хворого після лікування?

2
На препараті мазка червоного кісткового мозку видно клітину з великою ацидофільною зернистістю. Ядро сегментовано. Назвіть цю клітину.

3
Одним з критеріїв оцінки неспецифічної резистентності організму є вивчення стану гранулярних лейкоцитів. Які з перелічених клітин можна використати для оцінки неспецифічної резистентності організму?

4
При гістологічному дослідженні мазка крові у хворого на бронхіальну астму виявлено велику кількість базофільних гранулоцитів в полі зору. Якого кольору набуває зернистість базофілів при використанні барвника по Романовському-Гімза?

5
При мікроскопічному дослідженні мазка крові хворого виявлено збільшення кількості мікро- та макроцитів понад 25%. Яким терміном можливо позначити це явище?

6
При обстеженні хворого на виразкову хворобу шлунку виявлено гіповолемію (зменшення об'єму крові) внаслідок внутрішньої кровотечі. Який нормальний середній об'єм крові в організмі дорослої людини?

7
В организмі внаслідок травми виникла велика кровотеча. Через декілька днів після її зупинки у постраждалого було зроблено аналіз крові. Які зміни виникли у складі формених елементів крові?

8
Лікарю-лаборанту необхідно провести морфологічний аналіз пунктату червоного кісткового мозку хворого з порушенням лейкопоезу. Назвіть перші морфологічно розпізнаваємі клітини нейтрофілоцитопоезу, що проліферуються.

9
Відомо, що при гострих інфекціях нейтрофільні гранулоцити виконують свою головну функцію в тканинах, виходячи з кровоносного русла. Протягом якого часу нейтрофіли знаходяться в загальному системному кровотоці?

10
Відомо, що свої головні функції еозинофільні гранулоцити виконують в тканинах, виходячи із кровоносного русла. Протягом якого часу еозинофіли знаходяться в загальному системному кровотоці?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100