Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
У хворого виразкова хвороба шлунку, ускладнена кровотечею, яка компенсується за разунок посиленого кровотворення. Збільшення кількості яких форменних елементів крові лежить в основі цієї компенсації?

2
У клінічній роботі для оцінки стану хворого широко впроваджено вивчення кількісних співвідношень між різними форменими елементами крові. Яким терміном слід позначити ці співвідношення?

3
Через декілька місяців після проведення трансплантації печінки у хворого спостерігається розвиток некрозу печінкової паренхіми. Які клітини крові приймають участь у реакції "хазяїн проти трансплантату"?

4
При гострих запалювальних процесах спостерігається різке підвищення кількості нейтрофільних гранулоцитів. З якою функцією нейтрофілів пов'язане це явище?

5
При щорічному профілактичному обстеженні дітей виявляються вікові зміни лейкоцитарної формули. В якому віці відбувається другий так званий фізіологічний перехрест?

6
В организмі внаслідок травми виникла велика кровотеча. Через декілька днів після її зупинки у постраждалого було зроблено аналіз крові. Які зміни виникли у складі формених елементів крові?

7
При лабораторному дослідженні крові хворого із залізодефіцитною анемією виявлено появу еритроцитів різноманітної форми. Яким терміном можливо позначити це явище?

8
При обстеженні хворого з тромбозом судин нижніх кінцівок виявлено, що причиною порушення зсідання крові є її згущення за рахунок втрати плазми. Яку об'ємну частину крові складає плазма в нормальних умовах?

9
При дослідженні крові хворого на остеомієліт (захворювання кісткового мозку) спостерігається лейкоцитоз з моноцитозом. Після проведенного хірургічного лікування кількість моноцитів прийшла до норми. Який рівень моноцитів буде виявлено у крові хворого після лікування?

10
У хворого на холеру розвився синдром ексикозу (дефіцит води у організмі), що призвело до змін гематокриту. Після проведеної терапії стан хворого нормалізувався. Визначте нормальне значення гематокриту:

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100