Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
До лікарні у важкому стані була доставлена дитина, хвора на фенілкетонурію. Погіршення стану зумовлене тривалим порушенням дієти. Недостатність функції якої органели може викликати розвиток хвороби нагромадження?

2
На електронномікроскопічній фотографії клітини що зазнала гіпоксію видно аутофагосоми, що містять залишки мітохондрій. В чому полягає суть процесу аутофагоцитозу?

3
Досліджуються клітини крові червоного кісткового мозку людини, що відносяться до клітин кровіного комплексу, який постійно обновлюється. Яким чином у нормі утворюються ці клітин крові?

4
У лiкарню була прийнята хвора з ознаками ожирiння. З дефiцитом ферментiв у яких органелах клiтини пов'язане тотальне нагромадження жиру?

5
За допомогою мiкроманiпулятора з клiтини вилучили комплекс Гольджi. Як це позначиться на подальшiй життєдiяльностi клiтини?

6
У клітині крові, яка мітотично ділиться, спостерігається розходження дочірніх хроматид до полюсів клітини. На якій стадії мітотичного циклу знаходиться клітина крові?

7
Завдяки електронній мікроскопії стало можливим більш детальне вивчення будови клітинних структур. Які особливості будови має гладка ендоплазматична сітка?

8
На електронній мікрофотографії нервової клітини видно клітинну структуру, утворену з пов’язаних між собою цистерн, сплющених у центрі та розширених на періферії. Яку назву має ця структура?

9
Під час виготовлення постійного гістологічного препарату лаборант занурив шматочок облєкта у спеціальний розчин, що призвело до закріплення структур і макромолекул у тому місці і стані, у якому вони були у живому організмі. Який етап виготовлення постійного гістологічного препарату виконав лаборант?

10
Методами ферментативного аналізу досліджувались мітохондріальні кристи, що являються субстратом для розміщення клітинних сполук. Які структури розміщені на поверхні крист мітохондрій?

 
 
 © 2004-2017, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2017, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100