Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Прижиттєве дослідження клітин дає можливість отримати інформацію про те, як відбуваються процеси життєдіяльності, простежити рух, поділ, ріст клітин. Визначте, який з методів мікроскопії неможливо використати для вітального вивчення клітин?

2
Об4єкт дослідження попередньо обробили спеціальним барвником – акридиновим оранжевим, що дало змогу побачити яскраво-зелене світлення ядер клітин, які містили ДНК. Який метод вітального дослідження для цього використали?

3
Клітина лабораторної тварини підлягала надлишковому рентгенівському випромінюванню. У результаті утворились білкові фрагменти в цитоплазмі. Який органоїд клітини візьме участь у їх утилізації?

4
Відомо, що клітини отримують енергію за рахунок розкладу макроергічних молекул, що утворюються в мітохондріях. Вкажіть основний субстрат накопичення енергії в клітині.

5
Для механізму розвитку панкреатиту (запалення підшлункової залози) характерна затримка підшлункового соку в протоці залози і внутрішньопротокова активація його ферментів. Інколи процес настільки активний, що розвивається омертвіння цілих ділянок залозистої тканини - панкреонекроз. Які клітинні структури при руйнуванні своєї мембрани здатні викликати аутоліз клітин і тканин?

6
При аутоімунному ушкодженні клітин організму порушується транспортна функція плазматичних мембран. Визначте, яку функцiю виконує Nа+-К+-насос?

7
На електронномікроскопічній фотографії каріолеми можна розрізнити її двомембранну структуру, перінуклеарний простір та пори з комплексами. Які функції виконує каріолема відповідно до такої її структури?

8
Яка з клітинних органел завершує процес формування продуктів синтетичної діяльності клітини та здійснює їх кінцеве глікозування?

9
Хворому призначено препарат з вираженими лiпофiльними властивостями. Яким буде головний механiзм його всмоктування?

10
Плазмолема виконує багато функцій, що забезпечують життєдіяльність клітини. Які властивості з перерахованих нижче не притаманні плазмолемі?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100