Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
На електронній мікрофотографії клітин, що активно секретують, видно світлі клітинні ядра з невеликою кількістю гетерохроматину. При зменшенні синтетичних процесів у клітині кількість гетерохроматину підвищується. Визначте морфологічні ознаки тих ділянок хромосом, які називають гетерохроматиновими.

2
До барвників тваринного походження належить:

3
З метою отримання карiотипу людини на клiтини в культурi тканини подiяли колхiцином - речовиною, що блокує скорочення ниток веретена подiлу. На якiй стадiї припиняється мiтоз?

4
Плазмолема виконує багато функцій, що забезпечують життєдіяльність клітини. Які властивості з перерахованих нижче не притаманні плазмолемі?

5
В експерименті на клітини подіяли колхіцином, що перешкоджає організації цитоскелету клітини та мітотичному поділу. Визначте органели, що припинили збирання мікротрубочок під впливом колхіцину?

6
На електронномікроскопічній фотографії клітини з боку внутрішнього вмісту визначається так званий кортикальний шар плазмолеми. Які функції він виконує?

7
На фіксованоміу і забарвленому гістологічному препараті в інтерфазному ядрі видно зерна і грудочки. Яку назву має завжди конденсована хромосома?

8
Штучна структура, що з’являється в об’єкті під час підготовки його для дослідження, має назву:

9
На епідерміс шкіри подіяли речовинами, що руйнують міжклітинні контакти, внаслідок чого відбулася десквамація епітелія. Який вид міжклітинних з'єднань переважно забезпечує механічний зв'язок сусідніх клітин?

10
При дробленні зиготи виникають клітини - бластомери, які після мітотичного поділу не збільшуються в розмірах внаслідок відсутності одного з періодів клітинного циклу. В якому періоді клітинного циклу знижена синтетична активність клітини?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100