Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
В експерименті мікроманіпулятором було видалено ядро клітини, внаслідок чого клітина через деякий час загинула. Визначте значення ядра в життєдіяльності клітини.

2
На електронномікроскопічній фотографії залозистої епітеліальної клітини можна простежити етапи формування вторинних лізосом. Вкажіть, у чьому полягає значення крінофагії?

3
У акушерській практиці був використований метод визначення наявності у клітинах тілець Барра. Яку інформацію можна отримати про організм, завдяки цьому методу?

4
У 1906 р. Камілло Гольджі та Сантьяго Рамон-і-Кахал отримали Нобелівську премію за створення нейронної теорії та закладання нейрогістології, що стало можливим завдяки обґрунтуванню і застосуванню нового на той час методу дослідження нервової тканини. Визначте цей метод.

5
Під час фарбування препаратів застосовуються різноманітні кислі та основні барвники. За походженням їх поділяють на рослинні, тваринні, синтетичні. Визначте, який з наведених барвників за походженням належить до тваринного?

6
Після того, як піддослідна лабораторна тварина перебувала певний час під дією іонізуючого випромінювання, в цитоплазмі клітин печінки, отриманих шляхом біопсії, визначались накопичення токсичних продуктів обміну речовин. Яка органела приймає участь у їх розщепленні?

7
У жінки 50 років на місці видаленого зуба регенерувала нова тканина. Які органели клітин крові, виходячи з функції, найбільш активні при відновленні тканини?

8
Між кардіоміоцитами відбувається вільний обмін неорганічними іонами, цукрами, амінокислотами, нуклеотидами. Завдіки якому з перелічених міжклітинних контактів це стає можливим?

9
Вивчаючи електронограми клiтин печiнки щура, студенти на однiй з них побачили структури овальної форми, двомембраннi, внутрiшня мембрана яких утворює кристи. Назвiть цi органели.

10
Один з методів світлової мікроскопії здійснюється за рахунок дії кільцевої діафрагми, що вміщується у конденсор, і фазової пластинки, які міститься в обмєктиві. Визначте, який метод дає змогу розрізнити структури, що мають різні показники заломлення.

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100