Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Визначьте, структури яких клітин крові фарбуються кислими барвниками.

2
На електронномікроскопічній фотографії шкіри міжклітинна щілина становить 25-30 нм, заповнена електронно-щільною речовиною та має особливі фібрілярні структури. Яку назву має цей тип міжклітинного контакту?

3
У 1906 р. Камілло Гольджі та Сантьяго Рамон-і-Кахал отримали Нобелівську премію за створення нейронної теорії та закладання нейрогістології, що стало можливим завдяки обґрунтуванню і застосуванню нового на той час методу дослідження нервової тканини. Визначте цей метод.

4
Відомо, що лізосоми - це замкнені мембранні мішечки діаметром близько 0.2-0.4 мкм, заповнені гідролітичними ферментами. Який процес відбудеться у разі порушення цілісності стінки лізосоми?

5
На клітину подіяли колхіцином, що пригнічує роботу цитоцентру. Внаслідок цього клітина втратила здатність до мітотичного поділу. Який механізм, обумовлений цитоцентром під час мітозу, був при цьому пригнічений?

6
На електронномікроскопічній фотографії працюючої макрофагічної клітини можна відрізнити лізосомні пухирці, що мають різну будову. Вкажіть основні типи лізосом (відповідно до сучасної класифікації).

7
В клітині синтезується велика кількість різноманітних білків необхідних для життєдіяльності клітини та організму в цілому. Що визначає індивідуальну специфічність білка, що синтезується?

8
На електронномікроскопічній фотографії каріолеми можна розрізнити її двомембранну структуру, перінуклеарний простір та пори з комплексами. Які функції виконує каріолема відповідно до такої її структури?

9
За допомогою гістохімічних методів дослідження була визначена органела загального призначення, у якій міститься набір гідролітичних ферментів. Як називається ця органела?

10
На електронній мікрофотографії ядерної оболонки видно, що вона складається з двох мембран, зовнішня мембоана утворює комплекс з деякими органелами клітини. Які структурні компоненти цитоплазми безпосередньо зв'язані з зовнішньою мембраною каріотеки?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100