Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
На електронних мікрофотографіях секреторних клітин, що спеціалізуються на утворенні слизу, виявляється значний розвиток тих органел, що приймають головну участь в утворенні та виділенні секрету. Які органели клітини беруть найбільш активну участь в утворенні і виділенні секрету з клітини?

2
Досліджували клітини щитовидної залози піддослідної тварини після впливу радіаційного випромінювання. В цитоплазмі клітин знайдені органели розмірами 0,1-0,7 нм. Який метод дослідження дозволить їх визначити?

3
Під час спостереження процесу запалення у тканинах піддослідної тварини була визначена здатність лейкоцитів обволікати некротизовані ділянки тканини певною ділянкою плазмолеми з наступним втягуванням утвореного мішечка в цитоплазму. Яку назву має цей процес?

4
В живильне середовище, де вирощують клітини тварин, додали розчин амінокислоти лейціна з радіоактивною міткою. Через деякий час методом радіоавтографії виявлено високу концентрацію міченої амінокислоти поблизу певних органоїдів. Цими органоїдами можуть бути:

5
У хворого з отруєнням було пошкоджено епітелій шлунка, внаслідок чого отруєні речовини проникли в інтерстицій слизової оболонки. Який вид міжклітінних з'єднань утворює непроникний для макромолекул і іонів бар'єр між клітинами і зовнішнім середовищем?

6
Методами ферментативного аналізу досліджувались мітохондріальні кристи, що являються субстратом для розміщення клітинних сполук. Які структури розміщені на поверхні крист мітохондрій?

7
На електронномікроскопічній фотографії епітеліальної клітини чітко можна визначити органели, які в основі своєї будови мають мембрани. Які органели з перелічених органел можна віднести до мембранних утворень?

8
Протягом життя (вiд подiлу до загибелi) клiтина перебуває на рiзних фазах клiтинного циклу - iнтерфаза переходить в мiтоз. Який бiлок виробляється в клiтинi i регулює вступ клiтини в мiтоз?

9
На електронній мікрофотографії ядра клітини визначаються темні і світлі ділянки, що відображають розташування гетерохроматину і еухроматину.Визначте, які ділянки хромосом називають еухроматиновими.

10
На електронній мікрофотографії нервової клітини видно клітинну структуру, утворену з пов’язаних між собою цистерн, сплющених у центрі та розширених на періферії. Яку назву має ця структура?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100