Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
На електронномікроскопічній фотографії епітеліальної клітини під цитолемою видно електронно-щільну смугу цитоплазми. Вкажіть, які ультраструктурні компоненти входять до складу кортикального шару цитоплазми?

2
На основі електронномікроскопічних досліджень була визначена здатність клітин до підтримки своєї форми. Як називають клітинні органели, що підтримують форму клітини?

3
Звичайно для визначення загального збільшення світлового мікроскопа використовують пов’язані оптичні характеристики двох робочих вузлів мікроскопа. Визначте, яких саме:

4
Інтерфаза - стан клітини, що складається з трьох періодів (G1, S, G2), протягом яких у клітині послідовно відбуваються процеси, що готують її до мітотичного поділу. Визначте, які процеси відбуваються в клітині саме у G1-періоді?

5
На електронній мікрофотографії пінеалоцита епіфізу собаки видно добре розвинуту ендоплазматичну сітку. Яка структура зумовлює синтез гормонів епіфіза (протеїнового походження)?

6
На клітину подіяли колхіцином, що пригнічує функції цитоцентра. Внаслідок цього його сателіти втратили властивість приймати участь в організації цитоскелету. Яка функція сателітів цитоцентру буде порушена в цих умовах?

7
За допомогою гістохімічних методів при дослідженні клітин шлунку було визначено ряд ферментів, що містяться у лізосомах. Яка речовина є маркерною (визначальною) для лізосом?

8
У результатi електрофорезу компонентiв клiтини одержано ряд речовин. Якi з нижче зазначених речовин утворюють ДНК?

9
На електронномікроскопічній фотографії працюючої макрофагічної клітини можна відрізнити лізосомні пухирці, що мають різну будову. Які з вказаних пухирців можна віднести до фагосом?

10
Один з методів світлової мікроскопії здійснюється за рахунок дії кільцевої діафрагми, що вміщується у конденсор, і фазової пластинки, які міститься в обмєктиві. Визначте, який метод дає змогу розрізнити структури, що мають різні показники заломлення.

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100