Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
За допомогою гістохімічних досліджень виявлено, що лізосоми та пероксисоми відрізняються одні від одних за складом ферментів, що в них містяться. Які функції, що обумовлені цими ферментами, властиві пероксисомам?

2
Прижиттєве дослідження клітин дає можливість отримати інформацію про те, як відбуваються процеси життєдіяльності, простежити рух, поділ, ріст клітин. Визначте, який з методів мікроскопії неможливо використати для вітального вивчення клітин?

3
До лікарні у важкому стані була доставлена дитина, хвора на фенілкетонурію. Погіршення стану зумовлене тривалим порушенням дієти. Недостатність функції якої органели може викликати розвиток хвороби нагромадження?

4
Клітини накопичують енергію за допомогою двох основних процесів - окислення та фосфорилювання макроергічних сполук. В яких органелах клітини закінчується окисне фосфорилювання АДФ?

5
В сероцитах привушньої слинної залози порушено синтез білка. Які структурні компоненти клітини повинні постраждати при цьому в першу чергу?

6
Яку назву має процес синтезу АТФ, який відбувається узгоджено з реакціями окислення за участю системи дихальних ферментів мітохондрій?

7
Протягом життя (вiд подiлу до загибелi) клiтина перебуває на рiзних фазах клiтинного циклу - iнтерфаза переходить в мiтоз. Який бiлок виробляється в клiтинi i регулює вступ клiтини в мiтоз?

8
На електронномікроскопічній фотографії в клітинних ядрах можна виділити чотири основні компоненти. З яких основних структурних елементів складається інтерфазне ядро?

9
На електронній мікрофотографії видно епітеліальну секреторну клітину в апікальній частині якої нагромаджується секрет, що виводиться назовні. Які структурні елементи клітини найбільш активно беруть участь в екзоцитозі?

10
Для фіксації біопсійного матеріалу частіше використовується фіксувальна рідина:

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100