Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження колагенових волокон. Яка функція цих волокон порушується?

2
У біоптаті слизової оболонки хворого на бронхіальну астму виявлено значну кількість клітин з численними метахроматичними гранулами. Про підвищення кількості яких клітин сполучної тканини це свідчить?

3
При травмі сухожилка спостерігається пошкодження найбільшого за чисельністю різновиду клітин щільної волокнистої сполучної тканини. Які клітини зазнали ушкодження?

4
У хворого щорічно навесні та на початку літа в період цвітіння трав і дерев розвивається гостре катаральне запалення кон`юктиви очей та слизової носової порожнини. Активація та екзоцитоз яких клітинних елементів лежить в основі цього синдрому?

5
У хворого з пухлиною шлунка розвинулась кахексія (різке зменшення маси тіла) внаслідок редукції білої жирової тканини. Які функції цієї тканини будуть порушені?

6
У новонародженого виявився спадковий дефект сполучної тканини, пов’язаний зі змінами у колагенових волокнах І типу. Сполучна тканина якого органу не зазнає змін?

7
При дослідженні біоптату тканини легенів хворого на вірусну пневмонію виявлено велику кількість плазматичних клітин в стромі органу. З якою функцією плазмоцитів пов'язане збільшення їх чисельності при вірусних інфекціях?

8
При деяких вірусних інфекціях спостерігається пошкодження клітин ретикулярної сполучної тканини. Які структури в найбільшому ступені постраждають внаслідок вказаних інфекцій?

9
При туберкульозі легенів в стромі органу спостерігається різке збільшення кількості клітин, що мають численні первинні та вторинні лізосоми. Які клітини сполучної тканини реагують на туберкульозну інфекцію?

10
При дослідженні гістологічного препарату пухкої сполучної тканини легенів під час гострої пневмонії виявлено велику кількість плазматичних клітин. Які морфологічні ознаки не притаманні плазмоцитам?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100