Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При мікроскопічному дослідженні препарата сполучної тканини видно клітину з базофільною зернистістю, яка добре виражена. Визначте, як називається ця клітина.

2
У людини, внаслідок контакту з хімічною речовиною, розвився синдром кропивниці. Яка хімічна речовина зумовлює розвиток цього синдрому?

3
В організм людини введено нативний чужорідний білок (жива вакцина). Які клітини при цьому включаються у вироблення специфічного імунітету?

4
У тимусі пригнічено утворення Т-лімфоцитів (хелперів). Які реакції імунної відповіді, що відбуваються в пухкій сполучній тканині, постраждають при цьому в першу чергу?

5
На гістологічному препараті поряд з тканинними базофілами у міжклітинній речовині виявляється велика кількість гранул. Яка речовина виділилась з клітин?

6
При дослідженні зародка після спонтанного аборту виявлено, що причиною припинення розвитку було порушення утворення мезенхіми. Яке ембріональне джерело зазнало ушкодження?

7
У новонародженого виявлено недостатній розвиток бурої жирової тканини, що пов'язаний з пошкодженням адипоцитів. Яка функція бурої жирової тканини буде при цьому порушена?

8
У хворого після перенесеної вірусної інфекції спостерігається пошкодження щільної оформленої сполучної тканини. Які структури є морфологічним субстратом патологічного процесу?

9
У пухкій волокнистій сполучній тканині порушено утворення основної речовини. Порушенням функції яких основних клітин може бути викликано це явище?

10
При деяких захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження еластичних волокон. Які морфологічні ознаки притаманні цим волокнам в нормі?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100