Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При деяких вірусних інфекціях спостерігається пошкодження клітин ретикулярної сполучної тканини. Які структури в найбільшому ступені постраждають внаслідок вказаних інфекцій?

2
Після механічної травми шкіри з порушенням її цілісності у рані з'являється велика кількість фібробластів. Яка функція фібробластів активізувалася після порушення цілісності тканини?

3
На зрізі мікропрепарата сполучної тканини деякі клітини мають вигляд "персня з печаткою". Яку назву мають ці клітини?

4
У хворого щорічно навесні та на початку літа в період цвітіння трав і дерев розвивається гостре катаральне запалення кон`юктиви очей та слизової носової порожнини. Активація та екзоцитоз яких клітинних елементів лежить в основі цього синдрому?

5
При системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається порушення структури колагенових волокон. Які морфологічні ознаки притаманні цим волокнам у нормальних умовах?

6
У людини, внаслідок контакту з хімічною речовиною, розвився синдром кропивниці. Яка хімічна речовина зумовлює розвиток цього синдрому?

7
В нормальних умовах реакція гіперчутливості, яка відбувається за участю тканинних базофілів, має тенденцію до самообмеження. Які ферменти здатні руйнувати речовини, вивільнені тканинним базофілом під час імунної реакції?

8
У новонародженого виявлено чисельні аномалії розвитку сполучної тканини, що пов'язані з пошкодженням фібробластів. Яке ембріональне джерело зазнало ушкодження?

9
При дослідженні біоптату тканини легенів хворого на вірусну пневмонію виявлено велику кількість плазматичних клітин в стромі органу. З якою функцією плазмоцитів пов'язане збільшення їх чисельності при вірусних інфекціях?

10
При деяких захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження еластичних волокон. Які морфологічні ознаки притаманні цим волокнам в нормі?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100