Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження міжклітинної речовини пухкої сполучної тканини. За рахунок яких структурних компонентів можливе поновлення цієї речовини?

2
У біоптаті слизової оболонки хворого на бронхіальну астму виявлено значну кількість клітин з численними метахроматичними гранулами. Про підвищення кількості яких клітин сполучної тканини це свідчить?

3
При дослідженні мертвонародженого виявлено, що причиною смерті плода була аномалія розвитку слизової тканини пупочного канатика. Порушення якої функції слизової тканини призвело до смерті?

4
При використанні світлового міикроскопу на препараті пухкої волокнистої сполучної тканини видно клітини овальної форми, середніх розмірів. У круглому ядрі хроматин розташований у вигляді колесика зі спицями. На электронограмі виявляється значно розвинута гранулярна ендоплазматична сітка. Яку назву мають ці клітини?

5
При лабораторному дослідженні крові хворого на бактеріальний міокардит (запальний процес у міокарді) виявлено гіпергамаглобулінемію (підвищення кількості антитіл в крові). Функція яких клітин сполучної тканини при цьому активізується?

6
У новонародженого виявлено недостатній розвиток бурої жирової тканини, що пов'язаний з пошкодженням адипоцитів. Яка функція бурої жирової тканини буде при цьому порушена?

7
До косметолога звернувся пацієнт з проханням позбавити його від татуювання на плечі. Яка речовина, що міститься в сполучній тканині, обмежує поширення барвника та робить можливим такий вид "живопису"?

8
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини відбувається ураження адвентиційних клітин. Яка функція цих клітин порушується?

9
Відомо, що клітини пухкої сполучної тканини мають неоднакове походження. В умовному експерименті у зародка зруйновані клітини нервового гребеня. Порушення розвитку яких клітин пухкої волокнистої сполучної тканини буде спостерігатися в цій ситуації?

10
При дослідженні зародка після спонтанного аборту виявлено, що причиною припинення розвитку було порушення утворення мезенхіми. Яке ембріональне джерело зазнало ушкодження?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100