Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У чоловіка внаслідок дії надмірної сонячної радіації було пошкоджено пігментоцити шкіри. Яка функція цих клітин зазнала порушення?

2
У хворого з паразитарним захворюванням легенів в стромі органу різко зменшується кількість макрофагоцитів. Ушкодженням яких клітин можливо пояснити це явище?

3
У хворого внаслідок дії іонізуючого випромінювання пошкоджено ретикулярну сполучну тканину. Вкажіть структурно-функціональні зміни, які супроводжують пошкодження ретикулярної тканини.

4
При алергічних захворюваннях в сполучній тканині збільшується кількість клітин, які здатні захоплювати гістамін із міжклітинної речовини. З якими клітинами сполучної тканини пов'язана ця здатність?

5
У дитини з вірусною пневмонією спостерігається недостатня продукція антитіл внаслідок порушення утворення плазмоцитів. Ушкодженням яких клітин можливо пояснити це явище?

6
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини відбувається ураження адвентиційних клітин. Яка функція цих клітин порушується?

7
У хворого щорічно навесні та на початку літа в період цвітіння трав і дерев розвивається гостре катаральне запалення кон`юктиви очей та слизової носової порожнини. Активація та екзоцитоз яких клітинних елементів лежить в основі цього синдрому?

8
На мікропрепараті поздовжнього розрізу сухожилля видно паралельно розташовані колагенові волокна, клітини фібробластичного ряду. Яку структуру має сухожильний пучок першого порядку?

9
Після перенесенного виснажливого захворювання у хворого спостерігається різке зменьшення кількості адипоцитів білої жирової тканини. Яка з наведених нижче функцій буде порушена?

10
У новонародженого виявився спадковий дефект сполучної тканини, пов’язаний зі змінами у колагенових волокнах І типу. Сполучна тканина якого органу не зазнає змін?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100