Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При алергічних захворюваннях в сполучній тканині збільшується кількість клітин, які здатні захоплювати гістамін із міжклітинної речовини. З якими клітинами сполучної тканини пов'язана ця здатність?

2
У пухкій волокнистій сполучній тканині порушено утворення основної речовини. Порушенням функції яких основних клітин може бути викликано це явище?

3
У людини, внаслідок контакту з хімічною речовиною, розвився синдром кропивниці. Яка хімічна речовина зумовлює розвиток цього синдрому?

4
У біоптаті слизової оболонки хворого на бронхіальну астму виявлено значну кількість клітин з численними метахроматичними гранулами. Про підвищення кількості яких клітин сполучної тканини це свідчить?

5
При травмі сухожилка спостерігається пошкодження найбільшого за чисельністю різновиду клітин щільної волокнистої сполучної тканини. Які клітини зазнали ушкодження?

6
У місці впровадження чужорідного тіла в організмі виникає запалення з залученням клітин крові і пухкої сполучної тканини. Які з перелічених нижче клітин раніше всього будуть виявлені в осередку запалення?

7
Укус бджоли обо змії супроводжується швидким проникнинням отрути у різні тканини організму. Чим це пояснюється?

8
При мікроскопічному дослідженні препарата сполучної тканини видно клітину з базофільною зернистістю, яка добре виражена. Визначте, як називається ця клітина.

9
У сечі хворого виявлено оксипролін та пролін в підвищенних концентраціях. Порушення метаболізму якого білка можна передбачати у даного хворого?

10
На препараті видно клітини овальної форми. У центрі клітини - велика крапля секрету. Паличковидне ядро та органели зміщені на периферію клітини під цитолему. Визначте, що це за клітини.

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100