Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається порушення структури колагенових волокон. Які морфологічні ознаки притаманні цим волокнам у нормальних умовах?

2
При деяких вірусних інфекціях спостерігається пошкодження клітин ретикулярної сполучної тканини. Які структури в найбільшому ступені постраждають внаслідок вказаних інфекцій?

3
При алергії спостерігається набряк слизової оболонки носової порожнини, посилення секреції слизу, вазодилятація (розширення кровоносних судин). Які клітини сполучної тканини викликають розвиток цих явищ?

4
У хворого на рак шлунка спостерігається різке зниження маси тіла (кахексія). Кількість яких клітин сполучної тканини буде при цьому зменшуватися?

5
При дослідженні гістологічного препарату пухкої сполучної тканини в умовах тканинної гіпоксії виявлено велику кількість тканинних базофілів. Завдяки яким ознакам їх можливо відрізнити від інших клітин сполучної тканини?

6
До фібробластів належить численна група клітин, різних за ступе нем диференціації, які утворюють фібробластичний ряд. Які з клітин, що утворюють диферон, є найбільш диференційованими?

7
У сечі хворого виявлено оксипролін та пролін в підвищенних концентраціях. Порушення метаболізму якого білка можна передбачати у даного хворого?

8
При дослідженні вікових змін сполучної тканини виявлено, що при старінні уповільнюється синтез міжклітинної речовини та змінюється її хімічний склад. З функцією яких клітин сполучної тканини пов'язані ці зміни?

9
У новонародженого виявлено недостатній розвиток бурої жирової тканини, що пов'язаний з пошкодженням адипоцитів. Яка функція бурої жирової тканини буде при цьому порушена?

10
В організм людини введено нативний чужорідний білок (жива вакцина). Які клітини при цьому включаються у вироблення специфічного імунітету?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100