Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При дослідженні вікових змін сполучної тканини виявлено, що при старінні уповільнюється синтез міжклітинної речовини та змінюється її хімічний склад. З функцією яких клітин сполучної тканини пов'язані ці зміни?

2
У чоловіка внаслідок дії надмірної сонячної радіації було пошкоджено пігментоцити шкіри. Яка функція цих клітин зазнала порушення?

3
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження адипоцитів. Яка функція цих клітин порушується?

4
При використанні світлового міикроскопу на препараті пухкої волокнистої сполучної тканини видно клітини овальної форми, середніх розмірів. У круглому ядрі хроматин розташований у вигляді колесика зі спицями. На электронограмі виявляється значно розвинута гранулярна ендоплазматична сітка. Яку назву мають ці клітини?

5
У недоношеної дитини вагою 2050 г, яка народилась в строк 30 тижнів, виявляється недостатній розвиток бурої жирової тканини. Внаслідок цього вона потребує догляду в штучних умовах в кувезі, де підтримується оптимальна для новонародженої дитини температура. Яка функція жирової тканини постраждала?

6
При імунологічному обстеженні жінки виявлена значна гіперглобулінемія (підвищення кількості антитіл в крові). Вміст яких клітин сполучної тканини буде при цьому підвищений?

7
При порівняльному дослідженні білої та бурої жирових тканин виявлено ряд суттєвих відмінностей. За якими ознаками можливо відрізнити адипоцити бурої жирової тканини?

8
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження ретикулярних волокон. Яка функція цих волокон порушується?

9
При дослідженні мертвонародженого виявлені численні аномалії розвитку похідних мезенхіми. Які тканини було ушкоджено?

10
До фібробластів належить численна група клітин, різних за ступе нем диференціації, які утворюють фібробластичний ряд. Які з клітин, що утворюють диферон, є найбільш диференційованими?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100