Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
У дитини з вірусною пневмонією спостерігається недостатня продукція антитіл внаслідок порушення утворення плазмоцитів. Ушкодженням яких клітин можливо пояснити це явище?

2
При дослідженні мертвонародженого виявлені численні аномалії розвитку похідних мезенхіми. Які тканини було ушкоджено?

3
При деяких захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження еластичних волокон. Які морфологічні ознаки притаманні цим волокнам в нормі?

4
Після механічної травми шкіри з порушенням її цілісності у рані з'являється велика кількість фібробластів. Яка функція фібробластів активізувалася після порушення цілісності тканини?

5
Вивчення ембріонального розвитку щільних сполучних тканин показало, що їх дефінітивна будова залежить від тих умов, в яких буде функціонувати тканина. Вкажіть головний фактор, який обумовлює морфологічний розподіл сполучних тканин на оформлену та неоформлену?

6
Відомо, що тромбоцити приймають участь у процесі згортання крові. Які клітини сполучної тканини перешкоджають цьому явищу?

7
При різноманітних запальних процесах у сполучній тканині можуть з'являтись клітини, що здатні до фагоцитоза. Які з цих клітин не належать до макрофагічної системи?

8
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження ретикулярних волокон. Яка функція цих волокон порушується?

9
У біоптаті слизової оболонки хворого на бронхіальну астму виявлено значну кількість клітин з численними метахроматичними гранулами. Про підвищення кількості яких клітин сполучної тканини це свідчить?

10
При дослідженні гістологічного препарату пухкої сполучної тканини легенів під час гострої пневмонії виявлено велику кількість плазматичних клітин. Які морфологічні ознаки не притаманні плазмоцитам?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100