Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження міжклітинної речовини пухкої сполучної тканини. За рахунок яких структурних компонентів можливе поновлення цієї речовини?

2
При морфологічному дослідженні вилочкової залози з віком спостерігається збільшення кількості адипоцитів білої жирової тканини в її стромі. За якими морфологічними ознаками ці адипоцити можливо відрізнити від інших клітин сполучної тканини?

3
У тимусі пригнічено утворення Т-лімфоцитів (хелперів). Які реакції імунної відповіді, що відбуваються в пухкій сполучній тканині, постраждають при цьому в першу чергу?

4
У пухкій волокнистій сполучній тканині порушено утворення основної речовини. Порушенням функції яких основних клітин може бути викликано це явище?

5
У новонародженого виявився спадковий дефект сполучної тканини, пов’язаний зі змінами у колагенових волокнах І типу. Сполучна тканина якого органу не зазнає змін?

6
При імунологічному обстеженні жінки виявлена значна гіперглобулінемія (підвищення кількості антитіл в крові). Вміст яких клітин сполучної тканини буде при цьому підвищений?

7
При деяких системних захворюваннях сполучної тканини спостерігається пошкодження колагенових волокон. Яка функція цих волокон порушується?

8
Вивчення ембріонального розвитку щільних сполучних тканин показало, що їх дефінітивна будова залежить від тих умов, в яких буде функціонувати тканина. Вкажіть головний фактор, який обумовлює морфологічний розподіл сполучних тканин на оформлену та неоформлену?

9
Після перенесенного виснажливого захворювання у хворого спостерігається різке зменьшення кількості адипоцитів білої жирової тканини. Яка з наведених нижче функцій буде порушена?

10
В організм людини введено нативний чужорідний білок (жива вакцина). Які клітини при цьому включаються у вироблення специфічного імунітету?

 
 
 © 2004-2017, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2017, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100