Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У пацієнта з гіпертонічною хворобою при обстеженні виявлено ушкодження артеріол внаслідок порушення взаїмовідносин між клітинами судинної стінки. Чи можливий безпосередній контакт ендотеліоцитів з міоцитами в артеріолі в нормальних умовах?

2
У хворого на цукровий діабет виявлено пошкодження середньої оболонки прекапілярі Які з компонентів судинної стінки зазнають ушкодження найбільшою мірою?

3
У хворих на гіпертонічну хворобу досить часто спостерігається ушкодження артеріол. Які функції, що характерні для артеріол, постраждають внаслідок цього у першу чергу?

4
У хворих на гіпертонічну хворобу досить часто спостерігається ушкодження венул. Які функції, що характерні для венул, постраждають внаслідок цього у першу чергу?

5
При вивченнi бiоптату шкiри у складi дерми виявлено судини, якi мiстять товстий шар гладких м'язових клiтин у середнiй оболонцi. Як називаються цi судини?

6
При розтинi померлої 75 рокiв були знайденi глибокi змiни серцево-судинної системи. Так, на гiстологiчному препаратi судини, де добре вираженi внутрiшня та зовнiшня еластичнi мембрани i присутні численні мiоцити у середнiй оболонцi, значно порушена структура внутрiшньої оболонки. Про яку судину iде мова?

7
При анафілактичному шоці у людини на рівні мікроциркуляторного русла виникають такі порушення, які зумовлюють подальше заглиблення ступіню патологічного стану. Яка структура не належить до системи мікроциркуляторного русла?

8
При дослідженні реактивних властивостей судин шкіри в умовах різкого охолодження виявлено активізацію гемоциркуляції через прості шунти. Якими структурно-функціональними ознаками характеризуються ці судини?

9
При обстеженні пацієнта з варикозною хворобою (розширення венозних судин) виявлено пошкодження вен з сильним розвитком м'язової оболонки. Які морфологічні ознаки властиві цим судинам?

10
Відомо, що атипічні кардіоміоцити належать до провідної системи серця, яка складається з синусно-передсердного вузла, передсердно-шлуночкового вузла та передсердно- шлуночкового пучкЗавдяки якій речовині відбувається, переважно, живлення провідних кардіоміоцитів?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100