Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
У хворих на гіпертонічну хворобу досить часто спостерігається ушкодження артеріол. Які функції, що характерні для артеріол, постраждають внаслідок цього у першу чергу?

2
Кровоносні судини розвиваються у кінці другого на початку третього тижня ембріонального розвитку. З якої тканини вони походять?

3
В експерименті внутрішню оболонку кровоносних судин імпрегнували солями серебрПри цьому були виявлені клітини з нерівними звивистими межами. Назвіть ці клітини

4
На препараті представлена стінка кровоносної судини, яка утворена двома видами клітин. Назвіть клітини, які утворюють стінку судини

5
Хворий 40 рокiв перенiс iнфаркт мiокарду. За рахунок яких механізмів вiдбулася регенерацiя серцевої стiнки?

6
Аналізом електронної мікрофотографії кардіоміоцита встановлено, що він має невеликі розміри, багатокутну форму, невелику кількість міофібріл, які не мають впорядкованої орієнтації; Т-система відсутня; слабо розвинена саркоплазматична сіткВ клітині міститься багато піноцитозних пухирців та кавеол. Яка клітина має означену будову?

7
Зовнішня оболонка серця - епікард - є вісцеральним листком перикарду. Епікард побудований з тонкої пластинки сполучної тканини, зрощеної з міокардом і вкритої мезотелієм. Яка кількість шарів складає сполучнотканинну основу епікарда?

8
На мікропрепараті представлено судинну стінку, яка складається переважно з еластичних волокон; ендотеліальні клітини великі; у підендотеліальному шарі велика кількість малодиференційованих зірчастих клітин; у внутрішній оболонці розташовані поздовжньо орієнтовані гладкі міоцити. Внутрішня еластична мембрана відсутня, на її місці розташоване густе сплетення еластичних волокон, що утворюють циркулярний та поздовжній шари. Яку судину представлено на препараті?

9
При обстеженні хворого з варикозною хворобою (розширення венозних судин) виявлено пошкодження вен зі слабким розвитком м'язової оболонки. Які морфологічні ознаки властиві цим судинам?

10
Хворому з порушенням ритму серцевих скорочень (аритмiя) проведено лiкування у кардiологiчному вiддiленнi лiкарнi, яке дало задовiльний результат.Якi клiтини мiокарду вiдновили свою нормальну функцiю в цьому випадку?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100