Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При анафілактичному шоці у людини на рівні мікроциркуляторного русла виникають такі порушення, які зумовлюють подальше заглиблення ступіню патологічного стану. Яка структура не належить до системи мікроциркуляторного русла?

2
При дослідженні реактивних властивостей судинного русла внутрішніх органів після інтенсивної фізичної нагрузки виявлено активізацію гемоциркуляції через складні шунти. Завдяки яким властивостям будови складні шунти здатні брати участь в перерозподілу крові?

3
При дослідженні сердцево-судинної системи у спортсмена після виснажливих тренувань виявлено активізацію артеріоло-венулярних анастомозів з підвищенням функції півшунті Якими структурно-функціональними ознаками півшунти відрізняються від інших судин анастомозів?

4
У хворих на цукровий діабет дуже часто спостерігається пошкодження прекапілярі Які функції, що характерні для прекапілярних артеріол, постраждають внаслідок цього у першу чергу?

5
На препараті представлена стінка кровоносної судини, яка утворена двома видами клітин. Назвіть клітини, які утворюють стінку судини

6
У хворого виникли скарги на слабкість, головокружіння, відчуття дискомфорту в області груднини. При електрокардіографічному обстеженні виявлено порушення ритму. Функція яких клітин порушена у даному випадку?

7
При дослідженні судин гемомікроциркуляторного русла хворого з черепно-мозковою травмою виявлено реактивні зміни в півшунтах епітеліоїдного типу. За якими морфологічними ознаками можливо відрізнити епітеліоїдні півшунти від інших судин?

8
При захворюванні на ревматизм у людини порушується нормальне розпізнавання імунними клітинами чужорідних та власних білків, внаслідок чого часто вражається мітральний клапан серця. Яка структура його утворює?

9
Хворий 40 рокiв перенiс iнфаркт мiокарду. За рахунок яких механізмів вiдбулася регенерацiя серцевої стiнки?

10
Аналізом електронної мікрофотографії кардіоміоцита встановлено, що він має невеликі розміри, багатокутну форму, невелику кількість міофібріл, які не мають впорядкованої орієнтації; Т-система відсутня; слабо розвинена саркоплазматична сіткВ клітині міститься багато піноцитозних пухирців та кавеол. Яка клітина має означену будову?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100