Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
В експерименті мікроманіпулятором було зруйновано дорсальну частину ектодерми зародка ящірки. Утворення якої системи організму, що розвивається, при цьому буде порушатися?

2
Внаслідок дії екологічних чинників на ембріон людини було порушено процес делямінації на ранньому етапі гаструляції. Утворення яких ембріональних структур внаслідок цього уповільнюється?

3
При обстеженнi вагiтної жiнки лiкар звернув увагу на данi анамнезу, якi свiдчили, що на 3-4 тижнi вагiтностi жiнка перенесла гостре iнфекцiйне захворювання. Який етап ембрiогенезу плоду може бути при цьому порушеним?

4
Доки трофобласт не розчинив стінку судин ендометрію і не вступив у контакт з материнською кров'ю, триває гістіотрофний період ембріогенезу. Визначте, протягом якого часу відбувається цей період.

5
На стадії утворення осьових органів було пошкоджено ділянку соміта - склеротом. Утворення яких структур буде при цьому порушено?

6
При дослідженні гістологічного препарату плаценти спостерігається часткове руйнування епітелію маткових залоз і проникнення ворсинок хоріона в сполучну тканину матки. До якого типу відноситься цей вид плаценти?

7
Для ембріогенезу людини характерно утворення трофобласту, клітини якого на другому тижні розвитку діляться і утворюють ще один шар. Яку назву має цей шар?

8
Пiд час експерименту над бластулою жаби на стадiї 16 бластомерiв було видалено 1 бластомер. Вiдокремлена клiтина продовжувала нормально розвиватися i започаткувала новий зародок. Яка важлива властивiсть бластомерiв була продемонстрована?

9
При розвитку зародка послідовно утворюються різні тканини і органи. Утворення одного ембріонального зачатка обумовлює наступний розвиток іншого. Яку назву має таке явище?

10
На 2-3-му тижні ембріогенезу зародок людини знаходиться в порожнині провізорного органу, який представлено трофобластом і позазародковою мезодермою. Яку назву має цей орган?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100