Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Гаструляція - період ембріогенезу, в якому виникають зародкові листки, в результаті чого зародок набуває трьохшарову будову. Який механізм гаструляції характерний для зародків ссавців?

2
У процесі придбання клітинами специфічних для них морфологічних, біохімічних та функціональних особливостей клітини обмежуються у виборі можливостей шляхів розвитку. Яку назву має таке набуте обмеження?

3
У жінки народилось двоє однояйцевих близнюків. Які статеві клітини були джерелами розвитку ембріонів?

4
При ультразвуковому обстеженні жінки в другій половині вагітності виявлена загроза спонтанного відторгнення плоду (аборт) внаслідок пошкодження котиледона. З чого складається котиледон?

5
Значний внесок у розробку положень теорії критичних періодів зробив вітчизняний ембріолог П.С.Свєтлов, який описав 8 таких періодів. Перший критичний період розвитку зародка відбувається на:

6
В експерименті на зародках ссавців вивчали процес гаструляції. Визначте значення другої фази гаструляції у ссавців.

7
На мiкропрепаратi зародка людини, взятого iз мимовiльного викидня, виявлено зародковий щиток, в якому розпiзнаються два шари клiтин: енто- i ектодерма. На якому етапi ембрiонального розвитку знаходився ембрiон?

8
В експерименті на ембріонах ланцетника було порушено процес інвагінації на ранньому етапі гаструляції. Утворення яких ембріональних структур внаслідок цього уповільнюється?

9
На електронномікроскопічній фотографії зрілого сперматозоїда можна бачити, що у передній частині головки ядро вкрито елементами видозміненого комплексу Гольджі, який має назву акросоми ,і представляє з себе пухирці, заповнені ферментами. Вони є необхідними для розчинення оболонок яйцеклітини і успішної реалізації процесу запліднення. Які ферменти містить акросома?

10
Несегментована частина середнього зародкового листка (мезодерми) в результаті диференціювання розшаровується на два листка - зовнішній і внутрішній. Які структури являються похідними зовнішнього(парієтального) листка?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100