Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
На електронномікроскопічній фотографії зрілого сперматозоїда можна бачити, що у передній частині головки ядро вкрито елементами видозміненого комплексу Гольджі, який має назву акросоми ,і представляє з себе пухирці, заповнені ферментами. Вони є необхідними для розчинення оболонок яйцеклітини і успішної реалізації процесу запліднення. Які ферменти містить акросома?

2
В експерименті на зародках ссавців вивчали морфогенетичні події на початку другої фази гаструляції. Які морфологічні проявлення характерні для початку цієї фази у ссавців?

3
При дослідженні гістологічного препарату плаценти спостерігається контакт ворсинок хоріона з лакунами, які заповнені кров'ю матері. До якого типу відноситься цей вид плаценти?

4
У процесі придбання клітинами специфічних для них морфологічних, біохімічних та функціональних особливостей клітини обмежуються у виборі можливостей шляхів розвитку. Яку назву має таке набуте обмеження?

5
На гістологічному препараті плодової частини плаценти видно строму ворсинок хоріону, з клітинних елементів якої слід відзначити фібробласти, що продукують колагенові та еластичні волокна, та клітини Кащенко-Гофбауера. Яку функцію виконують клітини Кащенко-Гофбауера, що входять до складу ворсинок хоріона?

6
В експерименті мікроманіпулятором було пошкоджено мезодермальну ніжку, що поєднує соміти та вентральну мезодерму. Розвиток яких систем організму при цьому буде порушено?

7
На ранніх етапах розвитку зародка людини виникає пальцеподібний виріст вентральної стінки каудальної частини первинної кишки, який вростає в амніотичну ніжку. Яку назву має цей провізорний орган?

8
На ранніх етапах розвитку ембріонів птахів одним з перших утворюється жовтковий мішок. Які функції виконує жовтковий мішок у птахів?

9
На ранніх стадіях ембріонального розвитку людини утворюється амніон. Яку функцію виконує цей провізорний орган?

10
На 7-8-ій добі ембріогенезу відбувається процес імплантації. Бластоциста занурюється в імплантаційну ямку та обростає сполучною тканиною. Дефект епітелію, що з'являється при цьому, заростає в результаті проліферації епітеліоцитів. Визначте, де відбувається процес імплантації.

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100