Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Плацента - орган, що забезпечує постійний зв'язок між організмом матері і плода й виконує декілька важливих функцій. Завдяки якій з перелічених нижче функцій плаценти кров плода збагачується гормонами, електролітами, глюкозою, ліпідами?

2
Як відомо, яйцеклітини класифікують за наявністю в них жовтка та його цитотопографії. До якого типу відноситься яйцеклітина людини згідно цієї класифікації?

3
Імплантація - це процес вростання зародка у слизову оболонку матки, що складається з двох фаз - адгезії та інвазії. Фаза інвазії супроводжується:

4
Вітчизняний ембріолог П.С.Свєтлов, який описав 8 критичних періодів розвитку ембріона, визначив, що другим критичним періодом є плацентація (інтенсивне формування плаценти). Коли саме відбувається цей процес?

5
На електронномікроскопічній фотографії зрілого сперматозоїда можна бачити, що у передній частині головки ядро вкрито елементами видозміненого комплексу Гольджі, який має назву акросоми ,і представляє з себе пухирці, заповнені ферментами. Вони є необхідними для розчинення оболонок яйцеклітини і успішної реалізації процесу запліднення. Які ферменти містить акросома?

6
В результаті 2-го поділу дроблення зиготи у людини утворюється 3 різних по величині бластомери. Визначте тип дроблення зиготи.

7
В експерименті на ембріонах птахів було порушено процес делямінації на ранньому етапі гаструляції. Утворення яких ембріональних структур внаслідок цього уповільнюється?

8
На 2-3-му тижні ембріогенезу зародок людини знаходиться в порожнині провізорного органу, який представлено трофобластом і позазародковою мезодермою. Яку назву має цей орган?

9
На ранніх стадіях ембріонального розвитку людини утворюється амніон. Яку функцію виконує цей провізорний орган?

10
Дроблення - наступний після запліднення період життя зародка, який включає ряд послідовних мітотичних циклів, в результаті чого зигота перетворюється в бластулу. Який тип дроблення притаманний зиготі ланцетника?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100