Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У новонародженої дитини спостерігаються множинні вади розвитку: розщілина твердого піднебіння, кіста спинного мозку, неправильне розташування серця. Мати дитини, працюючи в радіаційній лабораторії та не дотримуючись правил техніки безпеки, підлягала корпускулярному іонізуючому випромінюванню (мутагенна дія). З яким видом пренатального порушення розвитку пов`язані зміни, що виникли у народженої жінкою дитини?

2
Вітчизняний ембріолог П.С.Свєтлов, який описав 8 критичних періодів розвитку ембріона, визначив, що другим критичним періодом є плацентація (інтенсивне формування плаценти). Коли саме відбувається цей процес?

3
Під час профілактичного обстеження вагітної жінки виявлено пошкодження плаценти, яке пов'язане з ураженням фібриноїду Лангханса. Утворення якої структури було порушено?

4
На учбовому стенді представлені препарати зародків птахів, ссавців, амфібій, ланцетника на стадії розвитку бластули. Яка структура утворюється в результаті дроблення зиготи ссавців?

5
При дробленні зиготи утворились темні та світлі бластомери. Світлі бластомери дробляться і обростають одним шаром темні. Яка плодова оболонка утворюється зі світлих бластомерів?

6
Для лабораторних досліджень взяли тканину сім`яників. За однією з класифікацій клітини цієї тканини відносяться до клітинних комплексів, які відновлюються. Проаналізуйте вірогідні стани клітин цієї тканини.

7
На поперечному зрізі зародка людини видно зв'язаний з кишковою трубкою пухирець, стінка якого усередині вистелена епітелієм, а зовні утворена сполучною тканиною. Визначте, який це провізорний орган?

8
При дослідженні гістологічного препарату плаценти спостерігається контакт ворсинок хоріона з лакунами, які заповнені кров'ю матері. До якого типу відноситься цей вид плаценти?

9
Розпочинається iмплантацiя бластоцисти людини. Як називається перiод ембрiогенезу, що розпочинається одночасно з iмплантацiєю?

10
На третьому тижнi ембрiогенезу людини центральна частина клiтин епiбласту (ектодерми) прогинається i починається процес нейруляцiї. В якому напрямку диференцiюється решта клiтин ектодерми?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100