Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У клініці встановлено, що при вагітності тяжкість симптомів ревматоїдного артрита різко знижується. Прискорення секреції яких гормонів, що мають протизапальну дію, спостерігається при цьому?

2
У хворої 50 років пiсля перенесеного iнфекцiйного захворювання головного мозку значно збiльшився дiурез. При аналiзi кровi кiлькiсть глюкози становила 4,1 ммоль/л. Лiкар вирiшив, що має мiсце недостатня функцiя ендокринної системи. Якого гормону найвiрогiднiше недостат-ньо?

3
При дослідженні біоптата передньої долі гіпофіза лікарю-лаборанту необхідно віддиференціювати мамотропоцити. Які морфологічні ознаки з перелічених нижче характерні для цих клітин?

4
Відомо, що надниркові залози мають два джерела розвитку та три відмінні у морфологічному та функціональному відношенні зони кіркової речовини. Які структури з перелічених нижче є ембріональними зачатками кіркової речовини наднирникової залози?

5
В експерименті у лабораторної тварини видалено ендокринну залозу, внаслідок чого виникли судоми поперечно-смугастих та гладких м’язів (тетанія). В результаті через деякий час розвився ларингоспазм і тварина загинулВиключення функції якої залози призвело до розвитку даного патологічного стану?

6
В ендокринологiчному вiддiленнi пацiєнту встановлено дiагноз - акромегалiя. Гiперфункцiєю яких клiтин гiпофiзу обумовлене це захворювання?

7
Відомо, що пучкова зона надниркових залоз виробляє гормони, які регулюють обмін вуглеводів, білків, ліпідів, стимулюють енергетичний обмін, пригнічують запальний процес в організмі.Вкажіть основі особливості розміщення ендокриноцитів в пучковій зоні кори надниркових залоз

8
У нормі рівень кальцію в крові людини завжди підтримується постійним, тому що в цьому приймають участь гормони, які виробляють:

9
При дослідженні біоптата передньої долі гіпофіза лікарю-лаборанту необхідно віддиференціювати соматотропоцити. Які морфологічні ознаки з перелічених характерні для цих клітин?

10
Хворому протягом тривалого часу вводили високі дози гідрокортизону. Яка зона кори надниркових залоз при цьому атрофується?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100