Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
В гіпоталамусі налічується більше 30 ядер (скупчень нервових клітин). До складу яких ядер гіпоталамуса переважно входять дрібні адренергічні нейросекреторні клітини?

2
Прищитовидна залоза належить до життєво необхідних органів: при виключенні функції прищитовидних залоз розвиваються тетанічні судороги поперечно-смугастих м`язів, що призводить до смерті. Які структури з перелічених нижче є ембріональними зачатками для розвитку прищитовидної залози?

3
На гістологічному препараті представлено паренхіматозний орган. Паренхіма складається з велокої кількості фолікулів, стінка яких утворена шаром кубічних залозистих клітин. У просвіті фолікулів накопичується колоїд. Між фолікулами знаходяться гемокапіляри і острівці міжфолікулярного епітелію. Вкажіть, якому органу належать дані морфологічні ознаки

4
Ацидофільні ендокриноцити гіпофіза містять у цитоплазмі великі щільні гранули, які забарвлюються кислими барвниками. Які гормони вони продукують?

5
Відомо, що меланотропін і ліпотропін утворюються шляхом розщеплення великої молекули церебрального пептиду преопроопіомеланокортинЯкі клітини гіпофіза накопичують меланотропін і ліпотропін?

6
На препараті надниркової залози під клубочковою зоною виявляються клітини, які містять незначну кількість ліпіді Як називається ця зона?

7
Відомо, що альдостерон регулює вміст натрію в організмі. Визначте, які клітини виробляють цей гормон?

8
Відомо, що кіркова речовина надниркових залоз розвивається з целомічного епітелію та утворює декілька зон. Визначте основні особливості розміщення ендокриноцитів в клубочковій зоні кори надниркових залоз

9
Жінка 30 років з нормально розвинутими пропорціями тіла звернулася до лікаря з приводу посиленого росту волосся на щоках і підборідді. При обстеженні виявлено збільшення надниркових залоз у зв'язку з пухлинним ростом, підвищення рівня тестостерону в крові. Яка частина надниркових залоз уражена пухлинним процесом?

10
У пропорційно складеної дитини наступила затримка росту. Ураженням яких клітин гіпофіза обумовлено цей стан?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100