Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При аномалії розвитку зародка людини спостерігається гіпоплазія передньої частки гіпофізЯке ембріональне джерело постраждало?

2
При обстеженні хворого 56 років, який страждає на гіпертонічну хворобу, виявлено високий вміст в крові вазопресину. Про гіперфункцію яких ядер гіпоталамуса це свідчить?

3
У пропорційно складеної дитини наступила затримка росту. Ураженням яких клітин гіпофіза обумовлено цей стан?

4
Відомо, що епіфіз (шишковидне тіло) впливає на регуляцію циркадних ритмів організму, а також виконує ряд інших функцій. Яка функція із перелічених нижче не залежить від діяльності шишковидного тіла?

5
На гістологічному препараті представлено паренхіматозний орган, який має кіркову та мозкову речовину. Кіркова утворена тяжами епітеліоцитів, між якими проходять кровоносні капіляри. Тяжі формують три зони. Мозкова речовина складається з хромафіноцитів і венозних синусоїді Який орган має дані морфологічні ознаки?

6
Кретинізм - це захворювання, яке супроводжується гальмуванням росту дитини (формуються непропорційні карлики), психічною незрілістю. Це пов'язано з порушенням функції однієї з ендокринних залоз в ранньому дитячому віці. Функція якої залози порушена?

7
Відомо, що альдостерон регулює рівень натрію в організмі. Які клітини виробляють цей гормон?

8
Лабораторне обстеження хворого виявило гiпокальцiємiю, гiперфосфатемiю, гiпофосфатурiю, гiперкальцiурiю. Гiперсекрецiя якого гормону є найбiльш ймовiрною причиною такого стану?

9
Відомо, що надниркова залоза має здатність до фізіологічної регенерації завдяки скупченню малодиференційованих клітин. Скільки гермінативних прошарків має наднирникова залоза?

10
Відомо, що кіркова речовина надниркових залоз розвивається з целомічного епітелію та утворює декілька зон. Визначте основні особливості розміщення ендокриноцитів в клубочковій зоні кори надниркових залоз

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100