Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
Хворий звернувся зі скаргами на часте й численне сечовипускання на протязі доби. Обстеження показали, що цукру в сечі і в крові немає. Недостатністю якого гормону гіпоталамуса можна пояснити цей стан?

2
Людина протягом корткого часу знаходилась під впливом факторів, що загрожували її життю. Які гормони у крові мають бути підвищені?

3
У клініці встановлено, що при вагітності тяжкість симптомів ревматоїдного артрита різко знижується. Прискорення секреції яких гормонів, що мають протизапальну дію, спостерігається при цьому?

4
Відомо, що меланотропін і ліпотропін утворюються шляхом розщеплення великої молекули церебрального пептиду преопроопіомеланокортинЯкі клітини гіпофіза накопичують меланотропін і ліпотропін?

5
При вивченні гістологічного препарату тканини, яку отримали при оперативному втручанні з приводу пухлини мозкової речовини надниркової залози, виявлено численні клітини, які забарвлюються розчином двухромовокислого калію в бурий колір. Який гормон синтезують ці клітини?

6
В експерименті у щурів визвали гіперфункцію щитовидної залози. Які зміни будови фолікулів щитовидної залози можна очікувати на гістологічних препаратах щитовидної залози піддослідних тварин?

7
У хворого за медичними показаннями видалено одну з надниркових залоз. Які зміни будуть спостерігатися в структурі другої надниркової залози?

8
Відомо, що кіркова речовина надниркових залоз розвивається з целомічного епітелію та утворює декілька зон.Вкажіть основні особливості розміщення ендокриноцитів в сітчастій зоні кори надниркових залоз

9
При рентгенологiчному дослiдженнi кiсток основи черепа виявлено збiльшення порожнини турецького сiдла, витончення переднiх нахилених вiдросткiв, руйнування рiзних дiлянок турецького сiдлПухлинне збільшення якої ендокринної залози може спричинити таке руйнування кiстки?

10
Відомо, що кіркова речовина надниркових залоз може відновлюватися за рахунок камбіальних клітин. В яких ділянках кіркової речовини надниркових залоз розташовані ці клітини?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100