Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
Відомо, що регуляція секреції передньої долі гіпофіза відбувається ліберинами та статинами. Які клітини з перелічених утворюють ці релізінг-фактори?

2
На гістологічному препараті представлено паренхіматозний орган, який має кіркову та мозкову речовину. Кіркова утворена тяжами епітеліоцитів, між якими проходять кровоносні капіляри. Тяжі формують три зони. Мозкова речовина складається з хромафіноцитів і венозних синусоїді Який орган має дані морфологічні ознаки?

3
Під час пологів у жінки спостерігалось слабке скорочення міоцитів матки.Недостатністю якого гормону гіпоталамуса можна пояснити цей стан?

4
При вивченні гістологічного препарату тканини, яку отримали при оперативному втручанні з приводу пухлини мозкової речовини надниркової залози, виявлено численні клітини, які забарвлюються розчином двухромовокислого калію в бурий колір. Який гормон синтезують ці клітини?

5
Відомо, що меланотропін і ліпотропін утворюються шляхом розщеплення великої молекули церебрального пептиду преопроопіомеланокортинЯкі клітини гіпофіза накопичують меланотропін і ліпотропін?

6
При рентгенологiчному дослiдженнi кiсток основи черепа виявлено збiльшення порожнини турецького сiдла, витончення переднiх нахилених вiдросткiв, руйнування рiзних дiлянок турецького сiдлПухлинне збільшення якої ендокринної залози може спричинити таке руйнування кiстки?

7
При оглядi 10-рiчної дитини установлено непропорцiйний розвиток тiла, малий зрiст, недостатнiй психiчний розвиток. Недолiк якого з перелiчених нижче гормонiв, найбiльш вiрогiдно мiг призвести до такого стану?

8
В ендокринологічне відділення поступив хлопчик 8 років з ранніми вторинними статевими ознаками (розвинуті м`язи, волосяний покрив на обличчі та лобку). Функція якої залози порушена?

9
Чоловiк 32 рокiв знаходиться в станi стресу через виробничий конфлiкт. Який з наведених нижче гормонiв бере участь у запуску стресової реакцiї органiзму?

10
Під час обстеження у хворої 48 років виявлено зменшення вмісту кальцію в кістках (остеопороз) і високий рівень кальцію у сироватці крові. Дефіцит якого гормону міг викликати ці порушення в організмі жінки?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100