Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
У жінки 56 років, яка звернулася до лікаря зі скаргами на головний біль і набряки, виявлено підвищений вміст альдостерону в крові. З гормоноутворюючою пухлиною якої частини надниркової залози може бути пов'заний цей стан?

2
Чоловiк 32 рокiв знаходиться в станi стресу через виробничий конфлiкт. Який з наведених нижче гормонiв бере участь у запуску стресової реакцiї органiзму?

3
Прищитовидна залоза структурно зв`язана із щитовидною залозою. Її строму утворюють міжчасточкова сполучна тканина та капсула, яка відокремлює обидві залози. Якими клітинами утворена паренхіма прищитовидної залози?

4
Лабораторне обстеження хворого виявило гiпокальцiємiю, гiперфосфатемiю, гiпофосфатурiю, гiперкальцiурiю. Гiперсекрецiя якого гормону є найбiльш ймовiрною причиною такого стану?

5
На гістологічному препараті передньої частки гіпофіза лікарю-лаборанту необхідно віддифернціювати гонадотропоцит, що синтезує ФСГ. Які морфологічні ознаки з перелічених нижче характерні для цих клітин?

6
Парафолікулярні ендокриноцити щитовидної залози в своїй цитоплазмі містять велику кількість гранул. Які ці гранули гранули за здатністю сприймати різноманітні барвники?

7
Обмін мінералів контролює ряд гормонів (альдостерон, паратирин та інші). Назвіть гормон, який є антагоністом паратирину?

8
На препараті надниркової залози під клубочковою зоною виявляються клітини, які містять незначну кількість ліпіді Як називається ця зона?

9
В гіпоталамусі налічується більше 30 ядер (скупчень нервових клітин). До складу яких ядер гіпоталамуса переважно входять дрібні адренергічні нейросекреторні клітини?

10
У нормі рівень кальцію в крові людини завжди підтримується постійним, тому що в цьому приймають участь гормони, які виробляють:

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100