Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При дослідженні шкіри хворого на алергічний дерматит спостерігається порушення міжклітинних контактів внаслідок ушкодження десмосом. Які субклітинні структури, що зумовили порушення міжклітинних контактів, зазнали ушкоджень?

2
На препараті представлено секреторний відділ залози. Виявлено, що по мірі віддалення від базальної мембрани в клітинах відбувається поступове накопичення секрету, пікноз і втрата ядра, руйнування клітин. Якому типу секреції відповідає така картина?

3
При мікроскопічному обстеженні гістологічних препаратів епідемісу, взятих з різних ділянок поверхні шкіри, виявилось, що тільки епідерміс долонь та підошв має п’ять шарів у своїй будові. Який шар клітин відсутній у складі епідермісу інших ділянок тіла людини?

4
При обстеженні хворого з інфекційним паротитом (запалення привушної слинної залози) виявлено порушення виділення секрету із залозистої клітини. Який механізм секреції був при цьому порушений?

5
У хворого з екземою (захворювання шкіри) спостерігається пошкодження клітин зернистого шару епідерміса. Які процеси зазнають ушкодження у першу чергу?

6
У новонародженого при обстеженні виявлено аномалію розвитку одношарових епітеліїв. Який епітелій при цьому не зазнав ушкодження?

7
У новонародженого при обстеженні виявлено аномалію розвитку багатошарових епітеліїв. Які за будовою епітелії зазнали ушкодження?

8
Радіоактивним тимідіном помічено хромосоми в клітинах ентодерми. В епітелії яких органів буде виявлено радіоактивну мітку?

9
При ендоскопічному дослідженні слизової оболонки бронхів у хворого на хронічний бронхіт виявлено пошкодження келихоподібних епітеліоцитів з порушенням структури епітеліального пласта. Яка функція келихоподібних клітин при цьому була порушена?

10
У хворого з екземою (захворювання шкіри) спостерігається порушення утворення елеїдину в клітинах багатошарового зроговілого епітелія. Клітини якого шару зазнали ушкодження?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100