Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Тварині введено алоксан, який вибірково пошкоджує В-клітини острівців підшлункової залози. Яка функція підшлункової залози порушиться?

2
У людини видiляється невелика кількість густої слини, знижена її ферментативна активнiсть, збiльшений вмiст слизу. Найбiльш iмовiрною причиною цього є порушення функцiї:

3
У жінки 74 років діагностована злоякісна епітеліальна пухлина парієтальної очеревини. Який епітелій є джерелом розвитку пухлини?

4
У результаті травми пошкоджено епітелій слизової оболонки тонкої кишки. За рахунок яких клітин буде відбуватися його регенерація?

5
На гістологічному препараті в складі слизової оболонки шлунка видно великі клітини округлої форми,цитоплазма їх оксифільнНа електронограмі в них виявляється багато мітохондрій і внутрішньоклітинних канальці Яку назву мають ці клітини?

6
Однією з причин аномалії розвитку тонкої кишки є порушення терміну диференціювання ембріональних тканин. На якому этапі пренатального онтогенезу формуються ворсинки та крипти в тонкій кишці?

7
До лікарні звернувся чоловік 60 років зі скаргами на пухлиноподібне утворення на шкірній частині верхньої губи. З анамнезу відомо, що хворий курить протягом 40 рокі При гістологічному обстеженні діагностовано злоякісне новоутворення. Похідним якого епітелію є ця пухлина?

8
У чоловіка 52 років виявлено високу концентрацію панкреатичного поліпептиду в крові. За рахунок активності яких клітин підшлункової залози відбувається це підвищення?

9
На препараті підшлункової залози в колі зору знаходиться група клітин, оточених численними широкими капілярами. Частина цих клітин має базофільну цитоплазму. Що це за клітини?

10
У онкологiчного хворого пiсля променевої терапiї морфологiчно виявлено значне порушення процесу регенерацiї епiтелiального шару слизової оболонки тонкої кишки. Недостатня функція яких клiтин при цьому проявляється?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100