Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
На гістологічному препараті в складі слизової оболонки шлунка видно великі клітини округлої форми,цитоплазма їх оксифільнНа електронограмі в них виявляється багато мітохондрій і внутрішньоклітинних канальці Яку назву мають ці клітини?

2
Однією з причин жовчнокам'яної хвороби є порушення резорбтивної функції епітелію слизової оболонки жовчного міхурЯкий епітелій пошкоджується при цьому захворюванні?

3
При деяких вірусних захворюваннях пошкоджуються елементарні одиниці ендокринної частини підшлункової залози. Деструктивні зміни в яких саме структурах можна виявити при мікроскопічному вивченні біопсійного матеріалу?

4
До лікарні звернувся чоловік 60 років зі скаргами на пухлиноподібне утворення на шкірній частині верхньої губи. З анамнезу відомо, що хворий курить протягом 40 рокі При гістологічному обстеженні діагностовано злоякісне новоутворення. Похідним якого епітелію є ця пухлина?

5
При деяких хронічних захворюваннях кишки змінюються кількісні співвідношення між епітеліоцитами слизової оболонки. Які типи епітеліоцитів переважають в епітелії крипт тонкої кишки у нормі?

6
На гiстологiчному зрiзi дна шлунка у складi залоз видно порiвняно великi клiтини з ацидофiльною цитоплазмою, електронномiкроскопiчно в цих клiтинах є наявною складна система внутрiшньоклiтинних канальцi Що продукують цi клiтини?

7
У цитоплазмі гепатоцитів на препараті виявляеться незвичайно велика кількість глибок глікогену. З недостатністю функціонування яких клітин острівців Лангерганса це пов`язано?

8
У жінки 48 років виявлено високу концентрацію інсуліну в крові. Підвищеною активністю яких клітин підшлункової залози це можна пояснити?

9
У чоловіка 62 років у зв`язку з цирозом печінки спостерігається асцит (рідина в черевній порожнині). Клітини якого епітелію будуть виявлені при мікроскопічному дослідженні асцитної рідини?

10
У крові хворого виявлено зниження вмісту протромбіну. Про порушення якої функції печінки це свідчить?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100