Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
В епітеліальній пластинці голодної кишки на препараті, який забарвлено гематоксиліном-еозином, виділяються клітини у вигляді світлих пухирці Визначте, що це за клітини

2
На препараті підшлункової залози в колі зору знаходиться група клітин, оточених численними широкими капілярами. Частина цих клітин має базофільну цитоплазму. Що це за клітини?

3
У кровi хворого виявлено низький рiвень альбумiнiв i фiбриногену. Зниження активностi яких органел гепатоцитiв печiнки з найбiльшою вiрогiдністю обумовлює це явище?

4
При деяких хронічних захворюваннях кишки змінюються кількісні співвідношення між епітеліоцитами слизової оболонки. Які типи епітеліоцитів переважають в епітелії кишкових ворсинок у нормі?

5
У хворого на хронічний гастрит під час зовнішнього огляду виявлено явище "обкладеного язика", обумовлене повільним відторгненням зроговілих клітин епітелія:

6
При ендоскопічному дослідженні товстої кишки виявлено пухлину, яка походить зі слизової оболонки сповпчастої зони прямої кишки. З якого епітелію утворилася ця пухлина?

7
У хворого з цукровим діабетом виявлено недостатню продукцію інсулінПорушенням функції яких клітин викликане це захворювання?

8
При обстеженнi хворого 43 рокiв виявлено, що в шлунку недостатньо перетравлюються бiлковi продукти. Аналiз шлункового соку виявив низьку кислотнiсть. Функцiя яких клiтин шлунка порушена в даному випадку?

9
Екзаменаційні препарати приготовлені з дна і пілоричної частини шлункЗа якими діагностичними критеріями дно шлунка можна відрізнити від пілоричної частини?

10
При інструментальному дослідженні стравоходу хворої виявлено дифузне ушкодження його слизової оболонки внаслідок опіку оцтовою есенцією. Які клітинні структури покривного епітелію стануть джерелом репаративної регенерації?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100