Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При ендоскопічному дослідженні у хворого з хронічним ентероколітом (запалення кишки) спосьерігається відсутність специфічних структур рельєфу тонкої кишки. Які компоненти визначають особливості рельєфу слизової оболонки тонкої кишки в нормі?

2
На внутрiшнiй поверхнi препарату розрiзаного трубчастого органу видно повздовжнi складки. Яка частина травного каналу спостерігається на препаратi?

3
При захворюванні шлунка у жінки виявлено малокрів`я. З порушенням функціональної активності яких клітин воно може бути пов`язано?

4
При деяких захворюваннях печінки спостерігається порушення циркуляції крові та жовчі внаслідок пошкодження структур, які входять до печінкових тріад. Які утворення входять до печінкових тріад?

5
При мікроскопії препарата, виготовленого з біопсійного матеріалу, діагностована пухлина, яка розвинулась з залоз, локалізованих у підслизовій основі. Залози якого з перелічених відділів травного тракту стали джерелом утворення пухлини?

6
Представлена електронограма залозистої клітини підшлункової залози. Добре видно полярність клітини. В базальній частині гранулярна ендоплазматична сітка представлена великою кількістю вузьких взаємнопаралельних канальців і цистерн. В апікальній частині клітини видно велику кількість крупних електронощільних округлих гранул. Яка залозиста клітина представлена на електронограмі?

7
Смакові бруньки утворюють периферійний відділ смакового аналізаторВ яких сосочках язика розміщується переважна більшість (близько 50%) смакових бруньок?

8
Слизова оболонка травної трубки складається з епітеліальної пластинки, власної пластинки та м’язової пластинки. Який відділ травного каналу не має у складі слизової оболонки міоцитів?

9
Порушена білковоутворююча функція печінки. Які зміни при цьому можна спостерігати в структурі гепатоцитів?

10
Клiтини пiдшлункової залози iнтенсивно виробляють травнi ферменти. Проте їхня потреба досить сильно змінюється протягом доби. Резерв ферментiв перебуває в цих клiтинах переважно у:

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100