Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При деяких захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження мієлінової оболонки . Яка з наведених структур є морфологічним субстратом патологічного процесу?

2
На препаратах представлено три нейрона - псевдоуніполярний, біполярний і мультіполярний. Скільки аксонів можна виявити у кожній з перелічених клітин?

3
При дослідженні процесу утворення нервових волокон в ембріональному періоді виявлено, що в цьому процесі приймають участь декілька структурних елементів нервової тканини. Які з перелічених структурних компонентів беруть участь в утворенні мієлінових волокон?

4
В умовному експерименті в процесі розвитку нервової трубки зруйновані спонгіобласти. Вкажіть структури, розвиток яких в цій ситуації буде порушено при подальшому диференціюванні нервової тканини?

5
На мікропрепараті нейроглії видно клітини, які мають невеликі розміри, багатокутну або овальну форму та короткі дуже тонкі відростки. При електронномікроскопічному дослідженні визначається, що електронна щільність наближається до показника нервових клітин, але цитоплазма не містить нейрофіламентів. Визначте ці клітини:

6
При обстеженні хворого з порушенням чутливої сфери виявлено пошкодження рецепторних нервових закінчень шкіри. Які структурні елементи нервової тканини зазнали ушкодження?

7
На препараті спинного мозку представлені гліоцити з численними відростками, що локалізуються переважно в сірій речовині. До якого типу гліоцитів відносяться ці клітинні елементи?

8
На мікропрепараті нейроглії ,імпрегнованому солями срібла, видно клітини, що мають короткі, товсті, сильно розгалужені відростки, нагадуючи зарости чагарника. Яку назву мають ці клітини?

9
При обстеженні новонародженого виявлені численні аномалії розвитку клітинних диферонів нервової тканини. Які з перелічених клітин не зазнали ушкодження?

10
При травматичному пошкодженні нервових стовбурів спостерігається пошкодження осьового циліндра нервоваих волокон. Які функції відростків нейроцитів будуть порушені?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100