Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
В эксперименті при введенні колхіцину вдалось створити модель дезорганізації цитоскелету нейроцитів. Які структурні зміни при цьому будуть виявлятися у складі нейронів?

2
На мікропрепараті нейроглії ,імпрегнованому солями срібла, видно клітини, що мають короткі, товсті, сильно розгалужені відростки, нагадуючи зарости чагарника. Яку назву мають ці клітини?

3
При дослідженні процесу утворення нервових волокон в ембріональному періоді виявлено, що в цьому процесі беруть участь декілька структурних елементів нервової тканини. Які з перелічених структурних компонентів не беруть участі в формуванні безмієлінових нервових волокон?

4
При обстеженні хворого виявлено декілька пухлинних вузлів, які утворилися з клітин епендимної глії. Яка можлива локалізація цих вузлів?

5
На мікропрепараті нейроглії видно клітини, які мають на одному кінці війки, а на іншому (базальному) довгі відростки, які розгалужуються і перетинають всю нервову трубку, утворюючи її опорний апарат. Визначте ці клітини:

6
На електронномікроскопічній фотографії добре визначена структура синапса. У пресинаптичній частині розташована пресинаптична сітка, в якій містяться синаптичні пухирці, що дає останнім можливість контакту з пресинаптичною мембраною. З яких клітинних органел побудована пресинаптична сітка?

7
При обстеженні хворого виявлено аномалію развитку нервової тканини, що пов'язана з клітинами макроглії. Яке ембріональне джерело зазнало ушкодження?

8
При деяких вірусних захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження аксонів нервових клітин. Яка функція нейроцита при цьому зазнає ушкодження?

9
На схемі представлені клітинні елементи нейроглії. Клітини мають циліндричну форму, на апікальній поверхні містять війки. Визначте тип описаних гліоцитів.

10
При мікроскопічному дослідженні нервової тканини в нейроплазмі визначається велика кількість різних за розмірами і формою грудочок і зерен, що базофільно забарвлюються. Розташовані вони у перикаріоні та дендритах.Вкажіть їх назву:

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100