Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
В травматологічний пункт доставлена жінка 22 років з пошкодженням нервових волокон у складі седалішного нерву.Які клітини в першу чергу будуть приймати участь в регенерації оболонки нервових волокон?

2
При обстеженні новонародженого виявлені численні аномалії розвитку клітинних диферонів нервової тканини. Які з перелічених клітин не зазнали ушкодження?

3
Через два тижні після перерізки нервового волокна тварині ввели речовину, яка здатна блокувати розмноження лемоцитів. Як це відобразиться на процесі регенерації нервових волокон?

4
При обстеженні хворого з порушенням рухливої функції скелетних м'язів виявлено пошкодження вузлових перехватів мієлінових нервових волокон периферійних нервів. Де в мієліновому волокні локалізується пошкодження?

5
Згідно з морфологічною класифікацією нейрони поділяють на групи за кількістю відростків. Вкажіть, який нейрон має один аксон і чотири дендрита:

6
При обстеженні новонародженого виявлено аномалію розвитку клітин мікроглії. Яке ембріональне джерело при цьому зазнало ушкодження?

7
При деяких вірусних захворюваннях нервової системи спостерігається тотальне пошкодження клітин макроглії. Які з перелічених клітин не зазнають ушкодження?

8
На електронномікроскопічній фотографії добре визначена структура синапса. У пресинаптичній частині розташована пресинаптична сітка, в якій містяться синаптичні пухирці, що дає останнім можливість контакту з пресинаптичною мембраною. З яких клітинних органел побудована пресинаптична сітка?

9
При деяких інфекційних захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження протоплазматичних астроцитів. Визначте найбільш вірогідну локалізацію патологічного процесу?

10
В умовному експерименті в процесі розвитку нервової трубки зруйновані спонгіобласти. Вкажіть структури, розвиток яких в цій ситуації буде порушено при подальшому диференціюванні нервової тканини?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100