Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При деяких вірусних захворюваннях нервової системи спостерігається тотальне пошкодження клітин макроглії. Які з перелічених клітин не зазнають ушкодження?

2
При деяких нейроінфекціях відбувається деструкція мієлінової оболонки, що супроводжується порушенням функціонування еферентних та аферентних ланок рефлекторних дуг. Які клітини нервової тканини, що приймають участь у формуванні мієлинової оболонки, будуть при цьому пошкоджені?

3
На електронномікроскопічній фотографії добре визначена структура синапса. У пресинаптичній частині розташована пресинаптична сітка, в якій містяться синаптичні пухирці, що дає останнім можливість контакту з пресинаптичною мембраною. З яких клітинних органел побудована пресинаптична сітка?

4
При обстеженні хворого з порушенням рухливої функції скелетних м'язів виявлено пошкодження вузлових перехватів мієлінових нервових волокон периферійних нервів. Де в мієліновому волокні локалізується пошкодження?

5
Після перенесеної травми спинного мозку у хворого виник парез м'язів кінцівок внаслідок пошкодження мієлінових нервових волокон. При морфологічному дослідженні спостерігаються порушення в місці насічок мієліну. Що таке насічки мієліну?

6
При деяких інфекційних захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження протоплазматичних астроцитів. Визначте найбільш вірогідну локалізацію патологічного процесу?

7
У хворого на СНІД при обстеженні виявлено пошкодження гематоенцефалічного бар'єру. Які компоненти нервової тканини мозку не зазнали ушкодження?

8
При мікроскопічному дослідженні нервової тканини в нейроплазмі визначається велика кількість різних за розмірами і формою грудочок і зерен, що базофільно забарвлюються. Розташовані вони у перикаріоні та дендритах.Вкажіть їх назву:

9
У рамках експерименту тварині було введено речовину, яка блокує синтез медіаторів у чутливому нейроні. Які ультраструктурні зміни виявляться при цьому в складі нейроцита?

10
При обстеженні новонародженого виявлено аномалію розвитку клітин мікроглії. Яке ембріональне джерело при цьому зазнало ушкодження?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100