Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При деяких інфекційних захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження клітин протоплазматичної астроцитної глії.Які структури нервової системи зазнають при цьому ушкодження?

2
В эксперименті при введенні колхіцину вдалось створити модель дезорганізації цитоскелету нейроцитів. Які структурні зміни при цьому будуть виявлятися у складі нейронів?

3
При деяких захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження нейрофіламентів та нейротрубочок нейронів. Яка функція нейроцитів при цьому порушується у першу чергу?

4
Після перенесеної травми спинного мозку у хворого виник парез м'язів кінцівок внаслідок пошкодження мієлінових нервових волокон. При морфологічному дослідженні спостерігаються порушення в місці насічок мієліну. Що таке насічки мієліну?

5
При обстеженні хворого з порушенням чутливої сфери виявлено пошкодження невільних неінкапсульованих нервових закінчень. Які з наведених нижче структурних елементів зазнали ушкодження?

6
На мікропрепараті нейроглії видно клітини, які мають невеликі розміри, багатокутну або овальну форму та короткі дуже тонкі відростки. При електронномікроскопічному дослідженні визначається, що електронна щільність наближається до показника нервових клітин, але цитоплазма не містить нейрофіламентів. Визначте ці клітини:

7
На електронномікроскопічній фотографії добре визначена структура синапса. У пресинаптичній частині містяться вкриті пресинаптичною мембраною мітохондрії та синаптичні пухирці, які мають медіатори. Який медіатор мають гальмівні синапси?

8
Після перенесенної вірусної інфекції виникло порушення трінспорту речовин по відростках нейрона. Які органели не зазнали ушкодження?

9
При обстеженні новонародженого виявлені численні аномалії розвитку похідних нервового гребеня. Які з перелічених структур не зазнали ушкодження?

10
При обстеженні новонародженого виявлені численні аномалії розвитку клітинних диферонів нервової тканини. Які з перелічених клітин не зазнали ушкодження?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100