Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
На мікропрепараті представлені біполярні клітини. Які структурні особливості вони мають?

2
При деяких захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження клітин мікроглії. Які властивості цих клітин будуть порушені?

3
При дослідженні процесу утворення нервових волокон в ембріональному періоді виявлено, що в цьому процесі беруть участь декілька структурних елементів нервової тканини. Які з перелічених структурних компонентів не беруть участі в формуванні безмієлінових нервових волокон?

4
Після перенесеної травми спинного мозку у хворого виник парез м'язів кінцівок внаслідок пошкодження мієлінових нервових волокон. При морфологічному дослідженні спостерігаються порушення в місці насічок мієліну. Що таке насічки мієліну?

5
На учбовій схемі представлені різні типи гліоцитів. Клітини одного з них мають 2-3 коротких розгалужених відростка і здатні до амебоїдного руху. До якого типу гліоцитів відносяться ці клітинні елементи?

6
У хворого на СНІД при обстеженні виявлено пошкодження гематоенцефалічного бар'єру. Які компоненти нервової тканини мозку не зазнали ушкодження?

7
На мікропрепараті нейроглії видно клітини, які мають на одному кінці війки, а на іншому (базальному) довгі відростки, які розгалужуються і перетинають всю нервову трубку, утворюючи її опорний апарат. Визначте ці клітини:

8
При деяких вірусних захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження аксонів нервових клітин. Яка функція нейроцита при цьому зазнає ушкодження?

9
Студенту запропоновано мікропрепарати, на яких представлені різні види нейронів. Які нейрони, згідно морфологічніої класифікації, в нервовій тканині людини не знайдені?

10
При обстеженні новонародженого виявлені численні аномалії розвитку клітинних диферонів нервової тканини. Які з перелічених клітин не зазнали ушкодження?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100