Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
Відомо, що деякі психічні та нервові захворювання пов'язані з порушенням синтезу та накопичення медіаторів в нервових клітинах. Яким чином впливають медіатори збуджуючих синапсів на функцію нейронів та взаємодію між ними?

2
При обстеженні хворого з порушенням чутливої сфери виявлено пошкодження невільних неінкапсульованих нервових закінчень. Які з наведених нижче структурних елементів зазнали ушкодження?

3
На схемі представлені клітинні елементи нейроглії. Клітини мають циліндричну форму, на апікальній поверхні містять війки. Визначте тип описаних гліоцитів.

4
При обстеженні новонародженого виявлені численні аномалії розвитку клітинних диферонів нервової тканини. Які з перелічених клітин не зазнали ушкодження?

5
При дослідженні процесу утворення нервових волокон в ембріональному періоді виявлено, що в цьому процесі беруть участь декілька структурних елементів нервової тканини. Взаємодією яких структурних елементів обумовлений процес формування нервових волокон?

6
В умовному експерименті в процесі розвитку нервової трубки зруйновані спонгіобласти. Вкажіть структури, розвиток яких в цій ситуації буде порушено при подальшому диференціюванні нервової тканини?

7
На препараті представлено ділянку пошкодженого нервового волокна людини. Осьовий циліндр периферичного нервового відростка фрагментований. На яку добу після перерізки нервового волокна виявиться дане явище?

8
Після перенесеної травми спинного мозку у хворого виник парез м'язів кінцівок внаслідок пошкодження мієлінових нервових волокон. При морфологічному дослідженні спостерігаються порушення в місці насічок мієліну. Що таке насічки мієліну?

9
На мікропрепараті нейроглії ,імпрегнованому солями срібла, видно клітини, що мають короткі, товсті, сильно розгалужені відростки, нагадуючи зарости чагарника. Яку назву мають ці клітини?

10
У хворого на СНІД при обстеженні виявлено пошкодження гематоенцефалічного бар'єру. Які компоненти нервової тканини мозку не зазнали ушкодження?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100