Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
На електронномікроскопічній фотографії добре визначена структура синапса. У пресинаптичній частині містяться вкриті пресинаптичною мембраною мітохондрії та синаптичні пухирці, які мають медіатори. Який медіатор мають гальмівні синапси?

2
При деяких захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження клітин мікроглії. Яку функцію виконують ці клітини?

3
При деяких захворюваннях нервової системи спостерігається пошкодження клітин мікроглії. Які властивості цих клітин будуть порушені?

4
На препараті представлено ділянку пошкодженого нервового волокна людини. Осьовий циліндр периферичного нервового відростка фрагментований. На яку добу після перерізки нервового волокна виявиться дане явище?

5
При травмі спинного мозку були пошкодженні клітини епендимної глії. Яка функція цих клітин буде порушена?

6
На схемі представлені клітинні елементи нейроглії. Клітини мають циліндричну форму, на апікальній поверхні містять війки. Визначте тип описаних гліоцитів.

7
При дослідженні процесу утворення нервових волокон в ембріональному періоді виявлено, що в цьому процесі приймають участь декілька структурних елементів нервової тканини. Які з перелічених структурних компонентів беруть участь в утворенні мієлінових волокон?

8
При дослідженні процесу утворення нервових волокон в ембріональному періоді виявлено, що в цьому процесі беруть участь декілька структурних елементів нервової тканини. Взаємодією яких структурних елементів обумовлений процес формування нервових волокон?

9
При деяких вірусних захворюваннях нервової системи спостерігається тотальне пошкодження клітин макроглії. Які з перелічених клітин не зазнають ушкодження?

10
У рамках експерименту тварині було введено речовину, яка блокує синтез медіаторів у чутливому нейроні. Які ультраструктурні зміни виявляться при цьому в складі нейроцита?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100