Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У хворого 45 років діагностовано ексудативний плеврит (запалення вісцеральної плеври). Який морфологічний тип епітелію зазнав ушкодження в результаті скупчення рідини (ексудату) у плевральній порожнині?

2
Відомо, що при ковтанні їжі гортань підтягується вверх і допереду так, що верхній кінець її притискається до задньої поверхні надгортанника нижче кореня язикЯкий морфологічний тип епітелію покриває слизову оболонку надгортанника?

3
У чоловiка 56 рокiв дiагностована доброякiсна епiтелiальна пухлина трахеї. Який епiтелiй є джерелом розвитку пухлини?

4
Відомо, що повітря швидко зігрівається у носовій порожнині завдяки особливостям кровопостачання цього органу. Визначте, де розташована сітка гемокапілярів у носовій порожнині

5
Відомо, що система синтезу та своєчасного розпаду сурфактанта дозріває на 35-36-му тижні пренатального онтогенезу. Якщо дитина народилася раніше, виникає можливість спадання альвеол легень. Які клітини повинні дозріти для адекватного синтезу сурфактанту?

6
При вивченні гістологічних препаратів слизової оболонки органів дихальної системи необхідно їх відрізняти один від одного. Визначте, в яких відділах повітроносних шляхів міститься м`язова пластинка слизової оболонки

7
При риніті (запаленні слизової оболонки носа) страждає епітелій власне носової порожнини. Визначте, який епітелій при цьому ушкоджується

8
Відомо, що при бронхіальній астмі відбувається спазм стінок малих бронхі Яка тканина зникає із складу середньої оболонки малих бронхів порівняно з середніми?

9
Структура середніх бронхів має ряд особливостей: товщіна слизової оболонки та висота епітеліального шару зменшується, порівняно з великими бронхами; м’язова пластинка слизової та її складки добре розвинені. Які клітини не входять до складу слизової оболонки цього відділу бронхіального дерева?

10
Відомо, що гортань, трахея та легені розвиваються з так званого ларинго-трахео-пульмонального зачатка, який з’являється у вигляді виросту вентральної стінки передньої кишки. В який час ембріогенезу він виникає?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100