Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
На мікропрепараті сітківки можна визначити пошарове її розташування. Що складає внутрішній ядерний шар?

2
Відомо, що в сітківці крім тринейронного ланцюжка клітин, що передають нервовий імпульс, існують тормозні нейрони, при збудженні яких збільшується контрастність зображення. Які клітини з перелічених нижче належать до тормозних нейронів?

3
При тренуванні вестибулярного апарату у спеціальних приладах під впливом прискорень, що спрямовані у різних площинах, рухається ендолімфа у півколових протоках. Які клітини збуджуються в цих умовах?

4
У жінки виникло інфекційне запалення рогівки ока з порушенням її переднього епітелію. Який вид епітелію зазнав ушкодження?

5
У чоловіка діагностовано дальтонізм (не сприймає кольори). Яких білків, що забезпечують сприйняття кольорів, недостатньо у складі мембран фотосенсорних клітин?

6
Відомо, що квант світла роз'єднує молекулу родопсина на білок опсин і ретіналь, що призводить до виникнення потенціалу на мембрані клітини. У яких структурах сітківки ока виникає цей процес?

7
Для підготовки людини до роботи в екстремальних умовах необхідно тренувати вестибулярний апарат. Де містяться рецептори гравітації та вібрації?

8
У пацієнта внаслідок травми ока виникла необхідність трансплантації рогівки. Які особли-вості трофіки рогівки дозволяють успішно приживатись трансплантату?

9
У людини 45 років діагностована дальнозоркість (не може чітко бачити зблизька). Пору-шення властивостей якої з наведених структур відіграє провідну роль у формуванні цієї пато-логії?

10
Відомо, що навіть квант світла викликає виникнення рецепторного потенціалу у фотосенсорних нейронах окЯкі клітини сітківки захищають їх від надмірного подразнення?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100