Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
Відомо, що навіть квант світла викликає виникнення рецепторного потенціалу у фотосенсорних нейронах окЯкі клітини сітківки захищають їх від надмірного подразнення?

2
На електронномікроскопічній фотографії рогівки ока можна бачити розташовану під базальною мембраною пластинку, яка побудована з колагенових фібрил. Яку назву має цей шар рогівки?

3
Відомо, що скловидне тіло прозоре (показник його заломлення 1,33). Які білки, що входять до складу скловидного тіла, зумовлюють це явище?

4
На мікропрепараті поперечного зрізу барабанної перетинки видно, що вона складається з трьох шарів: зовнішнього, власної пластинки та внутрішнього. З чого складається зовнішній шар?

5
У зв'язку з порушенням розвитку органа зору у дитини спостерігається криптофтальм (зменшена очна щілина). Який функціональний апарат ока постраждав?

6
У пацієнта 70 років встановлено діагноз - катаракта (змутнення кришталика). Яка функціональна система ока при цьому зазнає ушкодження?

7
Відомо, що світло викликає виникнення рецепторного потенціалу на фотосенсорних клітинах. У якому шарі сітківки ока фотосенсорні клітини формують синапси з біполярними нейронами?

8
У жінки виникло інфекційне запалення рогівки ока з порушенням її переднього епітелію. Який вид епітелію зазнав ушкодження?

9
Людина відчуває нудоту при різких поворотах та наклонах голови, не переносить їзди з поворотами та обертання тіла на каруселі. Які клітини у складі внутрішнього вуха збуджуються при цих рухах?

10
У людини 45 років діагностована дальнозоркість (не може чітко бачити зблизька). Пору-шення властивостей якої з наведених структур відіграє провідну роль у формуванні цієї пато-логії?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100