Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Якщо у людини взяти на аналіз кров незабаром після виконання тяжкої фізичної праці, то гемограма буде відрізнятися від нормальної. Кількість яких формених елементів у зв`язку з цим збільшиться?

2
У хворого з гострою вірусною інфекцією відбулося різке підвищення кількості лейкоцитів. Після лікування кількість лейкоцитів відновилася. Скільки лейкоцитів буде виявлено в крові після лікування хворого?

3
Після отруєння у постраждалого спостерігається порушення дихальної функції крові внаслідок блокування гемоглобіна окислом вуглецю. Порушення утворення якої речовини обумовило розвиток дихальної недостатності?

4
При дослідженні крові хворого, який переніс внутрішню кровотечу, виявлено збільшення кількості ретикулоцитів в периферійній крові. Після лікування та переливання донорської крові кількість ретикулоцитів відновилася до норми. Скільки ретикулоцитів буде спотерігаться в крові хворого після лікування?

5
Судово-медичною експертизою доведено, що кров, знайдена на місці злочину, належить жінці. Яка особливість структури нейтрофільних лейкоцитів дає можливість зробити такий висновок?

6
При аналізі крові виявлено знижений вміст гемоглобіну. Яка функція крові порушиться при цьому?

7
У хворого на серповинно-клітинну анемію взято пунктат кісткового мозку та виділені клітини еритробластичного ряду. Які з клітин є найменш диференційованими?

8
У хворого на холеру розвився синдром ексикозу (дефіцит води у організмі), що призвело до змін гематокриту. Після проведеної терапії стан хворого нормалізувався. Визначте нормальне значення гематокриту:

9
При дослідженні крові хворого з сезонним алергічним рінітом (запалення слизової оболонки носа) виявлено лейкоцитоз з еозинофілією. Після проведенної антиалергічної терапії кількість лейкоцитів нормалізувалася. Яку кількість еозинофілів крові буде виявлено після лікування?

10
Хворому 30 років поставлено діагноз мієлотоксичного агранулоцитозу, при якому спостерігається зменшення кількості гранулоцитів в крові. Зменшення кількості яких клітин можна очікувати в мазку крові?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100