Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
У хворого виразкова хвороба шлунку, ускладнена кровотечею, яка компенсується за разунок посиленого кровотворення. Збільшення кількості яких форменних елементів крові лежить в основі цієї компенсації?

2
При дослідженні крові хворого з сезонним алергічним рінітом (запалення слизової оболонки носа) виявлено лейкоцитоз з еозинофілією. Після проведенної антиалергічної терапії кількість лейкоцитів нормалізувалася. Яку кількість еозинофілів крові буде виявлено після лікування?

3
В експерименті з червоного кісткового мозку виділено клітини еритробластичного ряду. В мазку визначаються клітини, в ядрі яких хроматин починає розташовуватися грудочками променеподібно (як спиці в колесі). Цитоплазма інтенсивно базофільна внаслідок високого вмісту РНК. В цих клітинах розпочинається синтез гемоглобіну. Про які клітини йде мова?

4
При щорічному профілактичному обстеженні дітей виявляються вікові зміни лейкоцитарної формули. В якому віці відбувається другий так званий фізіологічний перехрест?

5
Хворому 30 років поставлено діагноз мієлотоксичного агранулоцитозу, при якому спостерігається зменшення кількості гранулоцитів в крові. Зменшення кількості яких клітин можна очікувати в мазку крові?

6
Через декілька місяців після проведення трансплантації печінки у хворого спостерігається розвиток некрозу печінкової паренхіми. Які клітини крові приймають участь у реакції "хазяїн проти трансплантату"?

7
При мікроскопічному дослідженні мазка крові хворого виявлено збільшення кількості мікро- та макроцитів понад 25%. Яким терміном можливо позначити це явище?

8
Після отруєння у постраждалого спостерігається порушення дихальної функції крові внаслідок блокування гемоглобіна окислом вуглецю. Порушення утворення якої речовини обумовило розвиток дихальної недостатності?

9
У експерименті на щурі створено модель гострого гнійного запального процесу. Які зміни можна чекати в гемограмі в першу чергу?

10
У хворого на серповинно-клітинну анемію взято пунктат кісткового мозку та виділені клітини еритробластичного ряду. Які з клітин є найменш диференційованими?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100