Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Для механізму розвитку панкреатиту (запалення підшлункової залози) характерна затримка підшлункового соку в протоці залози і внутрішньопротокова активація його ферментів. Інколи процес настільки активний, що розвивається омертвіння цілих ділянок залозистої тканини - панкреонекроз. Які клітинні структури при руйнуванні своєї мембрани здатні викликати аутоліз клітин і тканин?

2
При проведенi наукового експерименту дослiдник зруйнував структуру однiєї з частин клiтини, що порушило здатнiсть клiтини до подiлу. Яка структура була порушена найбiльш ймовiрно?

3
У лiкарню була прийнята хвора з ознаками ожирiння. З дефiцитом ферментiв у яких органелах клiтини пов'язане тотальне нагромадження жиру?

4
Коли клітина проходить етап диференціювання, вона набуває специфічні структури і характерні особливості, що суттєво відрізняють її від інших клітинних типів. Які органели з перелічених нижче не відносяться до органел загального призначення?

5
Гематоксилін - основний барвник, що зв'язується з компонентами клітини, які проявляють кислу реакцію. Які структурні компоненти клітини зумовлюють базофілію цитоплазми?

6
Необхiдно вивчити неспецифiчнi клiтиннi включення, розмiр яких менше 0,2 мкм, але бiльше 0,1 мкм. Який метод мiкроскопiї може бути використаний?

7
При імунній відповіді в пухкій сполучній тканині відбувається злагоджена робота імунокомпетентних клітин. Які структури цитолеми сприяють розпізнаванню клітиною різних зовнішніх сигналів?

8
На електронномікроскопічній фотографії епітеліальної клітини під цитолемою видно електронно-щільну смугу цитоплазми. Вкажіть, які ультраструктурні компоненти входять до складу кортикального шару цитоплазми?

9
На електронномікроскопічній фотографії працюючої макрофагічної клітини можна відрізнити лізосомні пухирці, що мають різну будову. Вкажіть основні типи лізосом (відповідно до сучасної класифікації).

10
На електронномікроскопічній фотографії епітеліальної клітини під цитолемою видно електронно-щільну смугу. Які структури обумовлюють її формування?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100